Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demetevler’de Tarla Gözüken Daireler Yıl Sonuna Kadar Tapuya Kavuşuyor

Demetevler’de Tarla Gözüken Daireler Yıl Sonuna Kadar Tapuya Kavuşuyor

Zaman
1


b>Demetevler’de otuz yıldır kayıtlarda tarla olarak görünen apartmanların imar sorunu çözülüyor. Yıllarca tarla tapusuyla ev sahibi olan ve alım satım yapan 20 bin aile, 2005 sonunda apartman tapusuna kavuşacak.

Tapu sorununa el atan Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, Demetevler’in imar planını yeniden çizdi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Yenimahalle Belediye Başkanı Duyar, zorlu ve planlı çalışmanın ardından büyük bir problemi ortadan kaldırdıklarını dile getirdi. İmarsız apartmanları Yenimahalle’nin kanayan yarası olarak nitelendiren Başkan Duyar, semt sakinlerinin anlayışlı tutumuyla bu sorunun üstesinden geldiklerini vurguladı.

Demetevler’in imar planını yeniden çizilirken bazı usulsüzlüklerle de karşılaştıklarını belirten Ahmet Duyar, gerçekte olmayan araziye tapu verildiğini ortaya çıkardıklarını söyledi. 250 hektarlık alanın tapu kayıtlarına 500 hektar olarak geçirilmiş olduğunu açıklayan Duyar, “Yeni imar planı hazırlanırken en büyük sorun, olmayan arazinin tabu kayıtlarını yenilerken ortaya çıktı. Hak sahipleri ile görüşürken bu durumu izah etmekte zorlandık.” şeklinde açıklama yaptı.

Yenimahalle’de yaşanan konut sıkıntısı hakkında da bilgi veren Başkan Ahmet Duyar, imar alanlarını genişletmeye başladıklarını ve ilçedeki mevcut yerleşim alanı kadar araziyi imara açmaya hazırlandıklarını söyledi. Şentepe Kentsel Dönüşüm Projesi, Susuz Projesi, Demetevler Projesi ve Ümitköy-Çayyolu Projesi ile toplam 4 bin 500 hektarlık alanın gelecek yıl imara açılacağını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, gelecek yıl, ilçenin adeta şantiyeye döneceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demetevlerde-tarla-gozuken-daireler-yil-sonuna-kadar-tapuya-kavusuyor_36488.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 20 yıl önce teknik bürolara mahkum edildik ve binada olmayan otopark ücretini dahi o günkü şartlarda bina olarak ödedik. o tarihte bu işlem sonucunda ücretsiz tapuların değiştirileceği vaadedildi. yıllar geçti değişen olmadı.şimdi ise tapu değişimi için tüm binalar iş takipçilerine, emlakçılara mahkum edilmek durumunda bırakılmıştır.ben 35 yıldır demetevlerde aynı adreste ikamet etmekteyim. tapular değiştirilince binada ve dairede ne değişecek, bu kadar formalite niye, bu durumda genel kanı ceza da olsa, bu işleme hiç bir bina maliklerinin sıcak bakmadığıdır. sayın başkanım, sizden çok şey bekliyoruz. bu saçma uygulamaya bir son verecek daha pratik, çözümcül, vatandaşı aracıların eline bırakmayacak bir basit yolla bu tapu işini çözünüz.binalardan maktu bir ücret karşılığında formaliteleri bir kenara bırakarak tapularımızı değiştiriniz. 35 seneden sonra neyin projesini hangi iskan iznine ihtiyaç duyuyorsunuz. belediye 35 yıldır nerede idi. saygılarımla. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!