Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demir İhracatçıları Halil Şahin'i Seçti

Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Genel Kurulu, Ege İhracatçı Birlikleri'nde yapıldı. Genel Kurul'da seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Halil Şahin, kullanılan 27 oyun tamamını alarak 4 yıllığına tekrar başkan oldu. Yönetim Kurulu'nda Ahmet Arlı, Nedim Uysal, Özlem Bakırel, Sedat Erikoğlu, Cumali Kılıç, Teoman Ernamlı,

Yeni Asır Gazetesi
Demir İhracatçıları Halil Şahin'i Seçti

Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Genel Kurulu, Ege İhracatçı Birlikleri'nde yapıldı. Genel Kurul'da seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Halil Şahin, kullanılan 27 oyun tamamını alarak 4 yıllığına tekrar başkan oldu. Yönetim Kurulu'nda Ahmet Arlı, Nedim Uysal, Özlem Bakırel, Sedat Erikoğlu, Cumali Kılıç, Teoman Ernamlı, Bekir Sami Altın, Hakan Kocaer, Mehmet Kayaoğlu ve Yalçın Ertan yer aldı.

Genel Kurul sonrasında soruları cevaplandıran Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Bakırel, demir piyasasında satışların küresel mali krizin en yoğun yaşandığı 2009'dan daha kötü durumda olduğunu söyledi. Sektördeki firmaların ilave yatırım yapmadıklarını belirten Bakırel, "Kimse yatırım yapıp risk almak istemiyor. Alıcılar, zorunlu ihtiyaçları dışında alım yapmıyor. Fiyatlardaki dalgalanma da durgunluğu tetikledi. Yaz aylarından sonra Eylül ayında piyasanın hareketlenmesini umuyoruz" diye konuştu. Kütük demir fiyatlarının 2009'da 400 dolar/ton seviyesinde olduğuna vurgu yapan Bakırel, 2010'da fiyatların 650-660 dolara kadar çıktığını, şu anda 620 dolar/ton seviyesinde olduğunu, önümüzdeki günlerde 600 dolar/ton mertebesinde fiyatların oturmasını beklediklerini kaydetti.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/demir-ihracatcilari-halil-sahini-secti_79077.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!