Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demirdöküm’ün İhracatı 120 Milyon $’a Ulaşacak

Türk Demirdöküm A.Ş. Genel Müdürü Melih Batılı, ihracatlarının yıl sonunda 120 milyon dolara ulaşacağını söyledi. Batılı yaptığı açıklamada,

Ticaretb>Türk Demirdöküm A.Ş. Genel Müdürü Melih Batılı, ihracatlarının yıl sonunda 120 milyon dolara ulaşacağını söyledi.

Batılı yaptığı açıklamada, ürettikleri 17 ürünün çok sayıda değişik modelini de ürettiklerini belirterek, bu ürünleri Türkiye’deki bin 300 satış noktasında satışa sunduklarını bildirdi. İç ve dış pazarın gün geçtikçe büyüdüğünü, bu büyümeye karşılık çalışmalar yürüttüklerini bildiren

Batılı, şöyle konuştu: “İngiltere başta olmak üzere Almanya, Macaristan, Romanya, Rusya ve Ukrayna’da pazar payımız genişliyor. 2004 yılı ihracatımız şimdilik 80-90 milyon dolar civarındadır. İhracatımız yıl sonunda 120 milyon dolara ulaşacak. Hızla büyüyen bir ihracatımız var. İç piyasada da doğalgaz kullanımının artmasına bağlı olarak gün geçtikçe genişleyen bir pazar var. Bu nedenle, şimdilik 240 bin olan yıllık kombi üretim sayımızı 500 bine çıkarmak için yatırım çalışmalarımız var.”

Batılı, Diyarbakır’da bölge illeri olan Batman, Şırnak, Siirt, Muş, Mardin, Bingöl ve Bitlis’e hitap etmek üzere bir showroom açtıklarını belirterek, “Yakın zamanda doğalgaza kavuşacak bu illerdeki tüketicileri doğalgaz kullanımı ve kullanılan cihazlar konusunda bilgilendirmek için bu girişimde bulunduk” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demirdokumun-ihracati-120-milyon-a-ulasacak_17699.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!