Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Demiri, Çimentosu Olan Oyak’tan 12 Bin Konut

Erdemir'i alarak demir-çelik sektöründe faaliyet göstermeye başlayan ve çimento sektöründe de şirketleri bulunan Oyak (Ordu Yardımlaşma Kurumu), konut fiyatlarındaki artışı İkitelli Oyakkent projesi ile aşağıya çekmeye hazırlanıyor.

Vatan Gazetesib>Erdemir'i alarak demir-çelik sektöründe faaliyet göstermeye başlayan ve çimento sektöründe de şirketleri bulunan Oyak (Ordu Yardımlaşma Kurumu), konut fiyatlarındaki artışı İkitelli Oyakkent projesi ile aşağıya çekmeye hazırlanıyor.

Oyak Genel Müdürlüğü tarafından üyelerine konut edindirme hizmetleri çerçevesinde İstanbul İkitelli’de hayata geçirilecek 12 bin konutluk Oyakkent projesine başvurular 26 Ekim’de başlıyor. Yapılacak konutlar öncelikle Oyak mensuplarına satılacak. Kalan konutlar ise üçüncü şahıslara tahsis edilecek.

95 bin YTL’den başlıyor
12 bin konuttan oluşan dev projenin 1.096 dairelik ilk etabında fiyatlar ise piyasa şartlarına göre oldukça makul seviyelerde belirlendi. 1+1’den (brüt 63.64 metrekare) 4+1’e (brüt 159.87 metrekare) kadar büyüklük seçenekleri olan konutlarda fiyat 94.500 YTL ile 214.100 YTL arasında olacak. Konutları peşin ödemeyle satın almak isteyen tüketiciye Oyakbank’tan 60 bin YTL’ye kadar aylık yüzde 1.25 faizle 15 yıllık kredi sağlanacak. Kredinin aylık geri ödemesi 875 YTL olacak.

Konut kredileri için üst limit 1+1’lerde 75 bin, 2+1’lerde 90 bin, 3+1 ve 4+1’ler için ise 100 bin YTL olarak belirlendi. 100 bin YTL’li 180 ay vadeli kredi çeken bir tüketici ayda 1.459 YTL ödeyecek.

Başvurular internetten
Projeye başvuru hakkı olan üyelere tanıtım broşürleri 28 Ekim 2006 tarihi itibarıyla gönderilmeye başlanacak. Bu broşürler internette www.oyak.com.tr’den adresinden veya Kasım ayı içerisinde Oyak Bank şubelerinden edinilebiliyor. Üyeler, konut tahsisi için başvuru tercihlerini sadece Oyak web sitesi online üye hizmetleri bölümüne, kurum üye numaraları ve kendi belirledikleri şifreleri ile girerek yapabilecek. Tercihler ise 26 Ekim 2006-15 Aralık 2006 tarihleri arasında internet ortamında yapılıp 1.000 YTL’lik ön peşinat Oyak Bank şubelerine yatırabilecek. Artan konutların üçüncü şahıslara satışı için ise prosedür henüz belirlenmedi.

Ulusoy: Konutun gerçek maliyetini göstereceğiz
Oyak’In İstanbul İkitelli’de başlattığı dev projeyle ilgili konuşan Oyak Holding Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, yapılacak konutlarda satış önceliğinin Oyak mensupları olduğunu ancak artan kontenjanın üçüncü şahıslara tahsis edileceğini kaydetti. Ulusoy, konut maliyetleri ve fiyatları üzerine son 1 yıldır yaşanan spekülasyonları ise “Bir konutun maliyetinin en düşük hangi seviyede yapılabileceğini herkese göstereceğiz” diye değerlendirdi.

Metrekare fiyatı TOKİ’den bile ucuz
Oyak Grubu’nun İstanbul İkitelli’de başlattığı dev konut porjesindeki fiyatlar dikkat çekiyor. Oyak konutlarında metrekare başına fiyat Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) aynı bölgede yaptığı projeye göre yüzde 10’a yakın daha düşük seviyede belirlenmiş. Örneğin TOKİ’nin Halkalı projesinde 192 metrekarelik 4 oda 1 salon dairelerin ortalama fiyatı 300 bin YTL düzeyinde bulunuyor. Bu konutlardan daire almak isteyen bir tüketici her metrekare için bin 562 YTL ödüyor. Buna karşın Oyak projesinde 4 oda 1 salon dairelerin büyüklüğü 160 metrekare olarak belirlenmiş. Bu dairelerden sahip olmak isteyen bir vatandaş 214 bin YTL ödüyor. Böylece konutun metrekare fiyatı bin 337 YTL’ye geliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demiri-cimentosu-olan-oyaktan-12-bin-konut_49159.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!