Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Demiryolu Koordinasyon Kurulu Kuruluyor!

Hükümet, Demiryolu Koordinasyon Kurulu kurulması için harekete geçti. En fazla 7 kişiden oluşacak kurul, demiryolu sektöründeki işletmeciler, acenteler komisyoncular arasında işbirliğinin sağlayarak, ihtiyaç duyulan yatırımları planlayacak.

yapi.com.tr
Demiryolu Koordinasyon Kurulu Kuruluyor!

Demiryolu Koordinasyon Kurulu’nun oluşumunu, görev ve sorumluluklarını belirleyen yönetmelik taslağı hazırlandı. Buna göre en fazla 7 kişiden oluşacak kurulda Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü, TCDD Genel Müdürü, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü, özel sektör demiryolu altyapı ve tren işletmecilerinin belirleyeceği üst düzey bir temsilciyle özel sektör diğer demiryolu işletmecilerinin belirleyeceği üst düzey bir temsilci yer alacak.

YHT projeleri önerecek

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, kurul, demiryolu altyapı işletmecileri, demiryolu tren işletmecileri, organizatörler, komisyoncular, gar veya istasyon işletmeciler, acentelerle Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü arasında uyum ve işbirliğini sağlayacak. Demiryolu politikaları geliştirerek hükümete sunacak olan kurul, demiryolu sektörünü izleyerek sürdürülebilir bir yapı kazanması için teklifler hazırlayacak. Kurul ayrıca, Yüksek Hızlı Tren ve demiryolu sektöründeki yatırım ihtiyacıyla ilgili çalışmalar yaparak öneriler getirecek. Kurul, 6 ayda bir kez toplanarak sektörle ilgili kararlar alacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demiryolu-koordinasyon-kurulu-kuruluyor_155152.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!