Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Demiryolu Sektörünün Hızla Büyümesi Gerekliliği Söz Konusudur''

Eskişehir'de faaliyet gösteren Hisarlar A.Ş. Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Türker, gelecek yüzyılda gerek toplu taşıma gerekse de lojistik taşıma sektörünün demiryoluna kaydırılmasıyla demiryolu sektörünün hızla büyümesi gerekliliğinin ortaya çıktığını söyledi.

yapi.com.tr / AA
''Demiryolu Sektörünün Hızla Büyümesi Gerekliliği Söz Konusudur''

Eskişehir'de faaliyet gösteren Hisarlar A.Ş. Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Türker, gelecek yüzyılda gerek toplu taşıma gerekse de lojistik taşıma sektörünün demiryoluna kaydırılmasıyla demiryolu sektörünün hızla büyümesi gerekliliğinin ortaya çıktığını söyledi.

Türker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük raylı sistem ve tren üreticisi olan Bombardier'in denetimlerinden başarıyla geçen ve onaylı tedarikçisi olan Hisarlar'ın, üretim kabiliyetlerini görmek amacıyla Polonya'da bulunan fabrikalarına ziyaret etkilerini kaydetti.

Üretim tesislerinde kaynaklı vagon imalatı, boji imalatı yapılmakta olan firmanın üretim proseslerinde yapılan incelemeler ve uygulanması zorunlu ilgili standartların yerinde görülmesiyle teknik bilgi ve tecrübelerini arttırdıklarını ifade eden Türker, şöyle konuştu:

''Hisarlar Grup Bombardier için üreteceği ürünlerin seri imalata geçiş sürecini kısalttı. Mevcut kalite yeterlik belgelerinin yanında kaynaklı imalat konusunda almış olduğumuz 15085 ve DIN 18800 yeterlilik belgeleri sayesinde ve firmamızda uygulanmaya başlanan yalın üretim modeliyle firmamız çok farklı sektörlere ve firmalara hizmet vermeye başlamıştır. Bu kapasite artışı ve ürün gamına ani reaksiyon vermek adına organizasyonumuzda değişikliklere gidilmiş olup sektörün gelecekteki ihtiyaçlarını da karşılamak adına yatırımlara başlanmıştır. Bu yılki yatırım bütçemizde 1,5 milyon avro'luk yeni tezgah yatırımı düşünülürken kapalı alanımıza da 4 bin metrekarelik bir bina yatırımı yapılacaktır. Yeni tezgah parkımıza eklenecek tezgahlar ve tesisler ise CNC lazer, CNC plazma, CNC boru büküm ve CNC boru kesimle kumlama tesisidir.

Gelecek yüzyılda gerek toplu taşıma gerekse de lojistik taşıma sektörünün demiryoluna kaydırılmasıyla demiryolu sektörünün hızla büyümesi gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Bu sektörde ve faaliyetlerde de Avrupa'nın çok gerisinde olmamız ülkemiz için önemli bir kayıptır.''

Grup olarak sektörde çok büyük eksiklikler ve gerilikler gördüklerini anlatan Türker, ''Faaliyet içerisinde bulunduğumuz tarım, otomotiv ve makine imalatında çalışmış olduğumuz Avrupa firmaları ve dünya firmaları ile yapmış olduğumuz iş birliklerinin bizleri daha kısa sürede teknolojik bilgi birikimine ulaştıracağına, geçmiş kayıplarımızı kapatacağına inanıyoruz'' dedi.

Türker, Türkiye'deki resmi kurum ve sivil toplum kuruluşlarının bu süreç içerisinde kendilerini desteklemesi ile teknolojik alt yapılarını tamamlayarak ülke ekonomisine büyük katkılar yapmak ve yeni istihdamlar oluşturmanın ana hedefleri olduğunu bildirdi.

ETİKETLER: firma ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/demiryolu-sektorunun-hizla-buyumesi-gerekliligi-soz-konusudur-_87383.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!