Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Denetimden Şok Rapor

Kuşadası Belediyesi Denetim Komisyonu’nun görevlendirdiği iki emekli maliyeci, harcamaların usulsüz yapıldığını, tekliflerin hep aynı yerlerden alındığını iddia etti. Kuşadası Belediye Meclisi’nin dört CHP’li ve bir DSP’liden oluşan denetim komisyonu, bir yıllık hesapları incelemek için Maliye Bakanlığı’ndan emekli Milli Emlak Başkontrolörü

Hürriyet Ege
Denetimden Şok Rapor

STRONG>Kuşadası Belediyesi Denetim Komisyonu’nun görevlendirdiği iki emekli maliyeci, harcamaların usulsüz yapıldığını, tekliflerin hep aynı yerlerden alındığını iddia etti.

Kuşadası Belediye Meclisi’nin dört CHP’li ve bir DSP’liden oluşan denetim komisyonu, bir yıllık hesapları incelemek için Maliye Bakanlığı’ndan emekli Milli Emlak Başkontrolörü Süleyman Demircioğlu ve Vergi Dairesi Müdürü Osman Sayıcı’yı görevlendirdi.

İddialar

İkilinin, CHP’li Esat Altıngün başkanlığındaki belediyeyle ilgili hazırladığı raporda, 1 Ocak-31 Aralık 2009 arasındaki işlemlerde usulsüzlük belirlendiği vurgulanarak özetle şöyle denildi:

“Piyasa fiyat araştırmalarında hep aynı kişilerden fiyat alındığı, fiyat araştırma tutanaklarının çoğunun aynı kişiler tarafından düzenlendiği görüldü. Faturalar zamanında düzenlenmediği için malın alındığının veya işin yapıldığının takibi olanaksız hale gelmiş. Yapılan alımların yüzde 80’ne yakınının piyasa fiyatlarından yüksek olduğu, işle ilgisi olmayan firmalardan alım yapıldığı tespit edildi. Bazı dosyalarda hizmet alımı bitmeden ödeme yapılmış.”

DSP’den suç duyurusu

Raporda, “Bir yıl boyunca Kuşadası’nda altyapı ve yol yapımı için 332 bin, çiçek için 440 bin TL, büyük bölümü belediye personelince gerçekleştirilen İsmail Cem Anıtı için çiçekçilere 72 bin lira ödendiği, 175 bin liralık yemek ikramı yapıldığı, çeşitli malzeme alımında usulsüzlük yapıldığı” da iddia edildi.Önceki günkü gündemde olmasına karşın, bugüne bırakılan raporla ilgili olarak DSP İlçe Başkanı ve meclis üyesi Behçet Alp, “Raporu görünce şoke olduk. Kuşadası Belediyesi’nde örgütlü büyük bir soygun var. Sorumluların tespiti ve cezalandırılması için suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/denetimden-sok-rapor_78453.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!