Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Denizli’nin Teknoparkı için İlk Adım

Denizli’de; Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Sanayi Odası’yla Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ortaklığında kurulan, valilik ve belediye destekli teknoparkın temeli atıldı. Tören, PAÜ Kınıklı Yerleşkesi’nde düzenlendi. Vali Yavuz Erkmen, AKP Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel, Mithat Ekici, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, PAÜ Rektörü Prof. Dr.

Miiliyet EGE
Denizli’nin Teknoparkı için İlk Adım

Denizli’de; Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Sanayi Odası’yla Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ortaklığında kurulan, valilik ve belediye destekli teknoparkın temeli atıldı. Tören, PAÜ Kınıklı Yerleşkesi’nde düzenlendi. Vali Yavuz Erkmen, AKP Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel, Mithat Ekici, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç ve oda başkanları katıldı.

Vali Erkmen, teknoparkların, yeni teknolojilere sahip sanayilerin kuruluşunda beşik görevi yaptığını belirterek, “Buraya gelecek firmalar, çeşitli projeler üreterek, üniversitenin ve sanayinin gelişmesine katkı sağlayacak dedi. Rektör Prof. Dr. Ardıç da tesisin, kentin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurguladı, şöyle konuştu:

“Türkiye genelinde 31 teknopark kuruldu. Bunlardan 20’si faaliyete geçti. Bu alanlarda toplamda 700’den fazla firma, 10 bin çalışan istihdam ediyor. Üç bin proje üretildi. Denizli Teknopark, 14 bin 500 metrekarelik alana sahip. İlk etapta 4 bin 500 metrekarelik kısmın inşaatı planlandı. 2009’da tamamlanacak binada, 60 girişimciye ofis ve teknolojik destek verilmesi amaçlanıyor.”

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, butona basarak teknoparkın ilk etabının temelini birlikte attı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/denizlinin-teknoparki-icin-ilk-adim_65514.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!