Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Denizli'ye 1.2 Milyar Dolarlık Dev Yatırım

"Mega Jeotermal Santrali Projesi" nin ön protokolü imzalandı. Proje tamamlandığında kentteki 35 bin ev bu enerji ile ısıtılacak. Geçtiğimiz

Yeni Asır
Denizli'ye 1.2 Milyar Dolarlık Dev Yatırım

b>"Mega Jeotermal Santrali Projesi" nin ön protokolü imzalandı. Proje tamamlandığında kentteki 35 bin ev bu enerji ile ısıtılacak.

Geçtiğimiz günlerde trafik kazasında kaybettiğimiz Vali Recep Yazıcıoğlu'nun önderliğinde geliştirilen Mega Jeotermal Santrali Projesi'nin ön protokolü Denizli Valiliği'nde imzalandı. 7 yıl içinde 1.2 milyar dolara tamamlanması planlanan proje ile Denizli ve çevresinde 100 bin konut ısıtılacak.
Yatırımlar 2 yıl, 5 yıl ve 7 yıllık dilimler halinde tamamlanacak ve her yatırım diliminde 35 bin konut jeotermalden yararlanmaya başlayacak.

Ortaklar
Yüzde 80'i Amerikan Credit Suısse Firması'na ait olacak projenin yüzde 10 ortağı Denizli Belediyesi, yüzde 10'luk diğer ortağı da Denizli Valiliği Özel İdaresi olacak.
Denizli'deki yatırım için kurulan ve uluslararası şirket özelliği taşıyan İnternational Partners A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erol Serbest ise bu sistemin Avrupa Birliği normlarını tam karşılayan bir ısınma, soğutma ve enerji sistemi olduğunu söyledi.


VALİ RECEP YAZICIOĞLU ANISINA
Denizli Vali Vekili Mehmet Büyüktaş böyle önemli bir projenin Denizli kentine merhum vali Recep Yazıcıoğlu tarafından kazındırıldığına dikkat çekti ve "Valimiz Yazıcıoğlu'nun isminin böyle büyük bir projede yaşaması bizim için en büyük mutluluk" dedi. Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören ise, "Projenin bu aşamaya gelmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Denizli'nin geleceği için çok önemli bir proje. Hem hava kirliliğinden kurtulmuş olacağız hem de ucuza ve yenilenebilir bir enerjiye kavuşmuş olacağız. Ege Bölgesinin ve hatta Türkiye'nin en önemli projelerinden biri" diye konuştu.

PROTOKOL İMZA TÖRENİ YAPILDI...
Denizli Vali Vekili Mehmet Büyüktaş, Belediye Başkanı Ali Aygören Credit Suisse Genel Müdürü Bernhard Pöllinger, Uluslar arası Yatırım Bankası Yönetmeni Khalid Bouzerda ve İPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Serbest ön protokole imza attılar.ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/denizliye-1-2-milyar-dolarlik-dev-yatirim_6118.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!