Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Deprem Çalışması Tatile Kaldı

Başbakanlık deprem senaryosu üzerinde çalışırken; İstanbul'daki 84 okulda süren deprem güçlendirmesi çalışmaları "eğitim ve öğretim aksadığı" için durduruldu. İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, kararın gerekçesini "84 okulumuzda yaklaşık 100 bin öğrencimiz eğitim görüyor. Öğrencileri yakın okullara yönlendiriyoruz. Taşımalı eğitim

Sabah Gazetesi
Deprem Çalışması Tatile Kaldı

Başbakanlık deprem senaryosu üzerinde çalışırken; İstanbul'daki 84 okulda süren deprem güçlendirmesi çalışmaları "eğitim ve öğretim aksadığı" için durduruldu. İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, kararın gerekçesini "84 okulumuzda yaklaşık 100 bin öğrencimiz eğitim görüyor. Öğrencileri yakın okullara yönlendiriyoruz. Taşımalı eğitim yapıyoruz" diye açıkladı. Çalışmalar nedeniyle yöneticiler ve idarecilerin yeterli düzeyde görev yapamadığını savunan Yıldız, "Valilikle birlikte güçlendirme çalışmalarını yaza kaydırma kararı aldık. Çalışmalar okullar tatil olmadan 15 gün önce başlayacak. 4 ay içinde bitirilecek" dedi.

Güçlendirme çalışmaları durdurulan okullardan Beşiktaş'taki Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu, Şişli'deki Saadet İlköğretim Okulu, Maltepe'deki Cengiz Topel İlköğretim Okulu yöneticileri alınan kararı desteklediklerini açıkladı. Yöneticiler, taşımalı eğitim süresince öğrencinin, velinin, öğretmenin, yöneticinin perişan olduğunu söyledi. İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi'nin yöneticileri ise şunları söyledi:

"Dünya Bankası'ndan 400 milyon euroluk kredi alındı. Bu kredi ile öncelikli risk taşıyan 840 kamu binası güçlendirilecek veya yeniden yapılacak. 2010 sonuna kadar 600 okulun güçlendirilmesi bitmeli."

Prof. Şener Üşümezsoy: Okullardaki güçlendirme çalışmalarının durdurulmasına karar verenler, sorumluğuna katlanır.

Prof. Ahmet Ercan: Güçlendirme durdurulmuşsa önlem alınmalı. Okulların kolonları yalıtımlarla desteklenmeli. Bu yapılmazsa sorumluluk valilikte olur.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-calismasi-tatile-kaldi_76873.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!