Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Deprem Hastanesi Hizmete Hazır

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından, Haydarpaşa Numune Hastanesi bahçesindeki 2 bin 115 metrekarelik alana kurulan Türkiye'nin ilk deprem hastanesi hizmete hazır hale geldi. Hastane olası bir doğal afet sırasında "Afet Koordinasyon Merkezi" olarak da kullanılabilecek.

Cumhuriyet Gazetesib>İstanbul İl Özel İdaresi tarafından, Haydarpaşa Numune Hastanesi bahçesindeki 2 bin 115 metrekarelik alana kurulan Türkiye'nin ilk deprem hastanesi hizmete hazır hale geldi. Hastane olası bir doğal afet sırasında "Afet Koordinasyon Merkezi" olarak da kullanılabilecek.

Denizyolu ulaşımına 300, demiryolu ulaşımına 350 metre uzaklıkta bulunan hastane normal zamanlarda poliklinik hizmetleri verecek. Hastanenin 110 poliklinik odası, 4 acil ameliyathanesi, 13 yataklı yoğun bakım ünitesi, 6 yataklı yanık ünitesi, 15 yataklı hemodiyaliz ünitesi, kan bankası, radyoloji biyokimya mikrobiyoloji ünitesi bulunuyor. Hastane ayrıca " demontabl" denilen özel bir sisteme sahip. Bu sistem sayesinde, acil bir durumda hastanenin iç duvarları 2 saat içerisinde sökülebiliyor ve geniş koğuşlar sayesinde 360 yataklı hastane haline gelebiliyor.

Deprem hastanesi ile ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, hastanenin her hastanın yatmasına olanak verecek şekilde tasarlandığını belirterek, "Odalarda ve koridorlarda, hasta yatak başlıkları için yerler var. Deprem anında buraya getirilen seyyar yataklar bu yerlere yerleştirilebilecek " dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-hastanesi-hizmete-hazir_58778.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!