Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Deprem Komisyonuna Gitmeyen Dosyalar İmar Komisyonunda

Bir deprem olması durumunda yüzde 90’ının yıkılacağı söylenen İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Deprem ve Doğal Afet Komisyonu’nun bu yıl bir kere bile toplanmadığı ortaya çıktı. Ancak rantın ön planda tutulduğu kentte, İmar Komisyonu ise sadece ilk sekiz ayda binden fazla dosyayı görüştü.

yapi.com.tr
Deprem Komisyonuna Gitmeyen Dosyalar İmar Komisyonunda

Cumhuriyet’ten Özlem Güvemli’nin haberine göre, 2014 yılının ilk 8 ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gündemine bin 387 teklif geldi ve bunların bin 130’u İmar Komisyonu’na havale edildi. Deprem ve Doğal Afet Komisyonu’na ise tek bir dosya bile gitmediği için bu yıl komisyon hiç toplanmadı.

Dört yılda sadece 10 kez toplandı

Yok sayılan Deprem ve Doğal Afet Komisyonu’nun son dört yılda da on kez toplandığı belirtildi. Bu toplantılarda da gündem deprem sonrası afetzedelere yardım için Kızılay ile protokol yapılması, İstanbul Afet Önleme ve Eğitim Merkezi için fikir projesi yarışması düzenlenmesi, Somali halkına yardım, gönüllü yönetmeliğinde değişiklik yapılması oldu.

22 Temmuz 2004 tarihinde çıkan 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu ile imar ve bayındırlık, çevre ve sağlık, plan ve bütçe, eğitim, gençlik, spor ile ulaşım komisyonunun kurulması zorunluluğu getirilmişti. Ancak Deprem ve Doğal Afet komisyonu, kurulması zorunlu komisyonlar arasında yer almamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-komisyonuna-gitmeyen-dosyalar-imar-komisyonunda_126746.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!