Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Deprem Konutları Boş Bekliyor

Kocaeli'nin Körfez İlçesi'ndeki 498 hak sahibi için yaptırılan deprem konutlarının kura çekimi ve anahtar teslimi 1.5 yıldır gerçekleştirilemedi. B

Akşamb>Kocaeli'nin Körfez İlçesi'ndeki 498 hak sahibi için yaptırılan deprem konutlarının kura çekimi ve anahtar teslimi 1.5 yıldır gerçekleştirilemedi. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından yaptırılan konutların hak sahipleri, geçen yılın haziran ayından itibaren bekleyişini sürdürüyor.

Aynı bölgede Derince'deki hak sahipleri için yaptırılan 300 konutun anılan tarihte teslim edildiğini kaydeden hak sahipleri, şunları söyledi:

'Konutlar, coğrafi açıdan elverişli, ancak yerleşim açısından merkeze uzak bir bölgede yapıldı, bunu kabullendik. Ancak, Derince'de hak sahibi olanların bir bölümü oturmaya başladı. Bize ise konutların ne zaman teslim edileceği belli değil. Bu konuda hiçbir yetkili de açıklama yapmıyor.'

Körfez Belediye Başkanı Erhan Yenilmez de, konutların teslimi konusunda karamsar konuştu. Yenilmez'e göre bu konutlar, altyapı, çevre düzenlemesi ve ulaşım sorunu olduğu sürece teslim edilemez. Yenilmez, eksiklikler tamamlanmadan ruhsat vermeyeceklerini vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-konutlari-bos-bekliyor_2736.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!