Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Deprem Olursa Topkapı Sarayı Yağmalanır

Deprem Olursa Topkapı Sarayı Yağmalanır

Hürriyet Gazetesi
Deprem Olursa Topkapı Sarayı Yağmalanır

stanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Celál Şengör, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları arasında yayımlanan "99 Sayfada İstanbul Depremi" isimli kitapta arkadaşımız Sefa Kaplan’ın sorularını cevaplandırırken umutsuz bir tablo çizdi.

Prof. Şengör, "Ölecekler için yapacak bir şey yok. Hiç değilse sağ kalacaklar için tedbir alınmalı. Bu insanlar için beslenme, barınma, bakım sağlanamazsa, salgın hastalık ve açlık başgösterir" dedi. Prof. Celál Şengör, İstanbul Depremi’nin Türkiye’nin bağımsızlığını tehdit ettiğini de vurguladı.
İşte Prof. Şengör’ün uyarıları:

Cem Boyner de, Cem Hakko da canciğer arkadaşım. Beraber büyüdük. Bir gün bile, "Ulan Celál, gel şu bizim fabrikalara bir bak. Neler olup bitecek bilelim" diye sor değil mi? Bugüne kadar bir kez olsun sormuş değiller. Buna kendi ailem de dahil.

Süleyman Demirel, 1999 Gölcük depreminden hemen sonra İTÜ’ye gelip benim yüzüme baka baka "Depremin takdir-i iláhi olduğunu" söyledi.

İstanbul Depremi’nde yıkılacak binalar semt semt sokak sokak belli olduğu halde hiçbir tedbir alınmadı. Kimlerin çadıra çıkmaları gerektiği, kimlerin oturdukları evleri boşaltmaları gerektiği neredeyse sokak sokak, apartman apartman biliniyor ama kimsenin kılını kıpırdattığını görmedim ben.

Topkapı Sarayı inecek aşağıya. Topkapı Sarayı yıkıldığı zaman oradaki hazineler ne olacak? O zümrütler, elmaslar birinin eline geçti mi bitti işte. Yeni bir depremde yağmanın önüne kimse geçemez.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-olursa-topkapi-sarayi-yagmalanir_44440.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!