Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Depreme Karşı 95 Okul Daha Güçlendiriliyor

"İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi" (İSMEP) kapsamında bu güne kadar 230 okul güçlendirildi. 2009 yaz döneminde, 95 okulun daha güçlendirme çalışmalarına başlamayı hedefleyen İl Özel İdaresi Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), bu okulların güçlendirme ve onarım işlerine ilişkin ihale duyurularını 5 Mayıs 2009 tarihli

yapi.com.tr
Depreme Karşı 95 Okul Daha Güçlendiriliyor

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi" (İSMEP) kapsamında bu güne kadar 230 okul güçlendirildi. 2009 yaz döneminde, 95 okulun daha güçlendirme çalışmalarına başlamayı hedefleyen İl Özel İdaresi Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), bu okulların güçlendirme ve onarım işlerine ilişkin ihale duyurularını 5 Mayıs 2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlayarak çalışmalara ivme kazandırdı.

2009 yaz döneminde güçlendirme çalışmaları başlatılacak okulların okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, rehber öğretmenleri ve ilçe milli eğitim müdürlerini bir davette bir araya getiren İPKB, yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Yaklaşık 250 kişinin katılımıyla, 28 - 29 Nisan 2009 tarihlerinde gerçekleşen toplantılarda güçlendirme sürecine ilişkin bilgiler sunuldu. İSMEP hakkında bir sunumun da yapıldığı toplantıda, katılımcılara güçlendirme - onarım projeleri ve Mayıs ayı boyunca bu okullarda gerçekleştirilecek afetlere karşı bilinçlendirme eğitimlerine ilişkin bilgiler verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/depreme-karsi-95-okul-daha-guclendiriliyor_68955.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!