Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Depreme Müdahele İçin Özel Gurp

Türk Tabibleri Birliği(TTB), doğal afetlere müdahale etmek amacıyla, "Hızlı Değerlendirme ve Müdahale Ekipleri" oluşturacak.

Hürriyetürk Tabibleri Birliği tarafından başlatılan proje ile olağanüstü afetlerde yaşanan sıkıntıların giderilmesi hedefleniyor. Olağandışı durumlar gerçekleştiğinde en kısa zamanda sağlık hizmetlerini değerlendirmek üzere kurulan Hızlı Değerlendirme ve Müdahale Ekiplerinin(HDM), ilk eğitimi 22-23 Eylül tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek. Türkiye çapında ilk etapta 10 bölgede oluşturulması planlanan HDM ekiplerinin amaçları şöyle sıralandı:

" Olağan dışı durum gerçekleştiğinde, önceden belirlenmiş hızlı değerlendirme protokollerini kullanarak sağlığa ilişkin göstergeleri ve sağlık hizmetlerini değerlendirmek.

Hızlı değerlendirme sonuçlarını raporlamak.

Olay yeri, hastane acil servisleri, 112 ve diğer hastane öncesi acil sağlık hizmeti ekiplerinin yeniden organizasyonu ve geçici yerleşim yerlerinin kurulması çalışmalarını izlemek, bilimsel danışmanlık sağlamak, olay yeri ve sağlık kurumu yönetimi çalışmalarındaki aksaklıkları gözlemek.

Gerektiğinde müdahalede bulunarak, acil evrede organizasyon için inisiyatif kullanmak.

Sağlık kriz merkezi, yerel otoriteler, sivil veya kamu sağlık kuruluşları nezdinde TTB’yi temsil etmek ve basın ve halkla ilişkiler ve haberleşme çalışmalarını sürdürmek."


http://www.yapi.com.tr/haberler/depreme-mudahele-icin-ozel-gurp_32978.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!