Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Depremi 'Simülasyonla' Anlatacak

AFET eğitim TIR’ı ile Türkiye genelinde deprem bilincini artırmak için yola çıkan Aksigorta, 5 yılda 5 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor. Aksigorta Genel Müdürü, deprem simülasyonu da bulunan proje için 3 milyon liranın üzerinde bir bütçe ayırdıklarını söyledi.

Gazete Vatan
Depremi 'Simülasyonla' Anlatacak

STRONG>Afet eğitim TIR’ı ile Türkiye genelinde deprem bilincini artırmak için yola çıkan Aksigorta, 5 yılda 5 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor. Aksigorta Genel Müdürü, deprem simülasyonu da bulunan proje için 3 milyon liranın üzerinde bir bütçe ayırdıklarını söyledi

Aksigorta ile Arama ve Kurtarma Derneği (AKUT) işbirliğiyle hayata geçirilecek “Hayata Devam Türkiye” projesi kapsamında afet eğitim TIR’ı, 4 Mayıs 2010’da Türkiye turu için Taksim’den yola çıkacak. Projede yer alan simülatörle deprem gerçekliği yaşatılarak toplumsal bilincin artırılması sağlanacak.

Proje ile ilk yıl 10 il ve 50 ilçede 1 milyon kişiye, 5 yıl içinde de 50 il ve 250 ilçede 5 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor. Konuya ilişkin olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Aksigorta’nın 50. yılı nedeniyle gerçekleştirecekleri sosyal sorumluluk projelerini düşünürken, sektörün daha çok odaklandığı kasko ve trafik sigortasının ötesine geçmek istediklerini belirtti.

DASK’ı da anlatacak

Gülen, “Bu projeyi 5 yıllık olarak hedefledik. 50 il, 250 ilçeye ulaşarak bu parkuru tamamlamış olacağız” diyerek, toplam 2 aylık bir süre içinde 15 bin kilometre katederek, belirlenen il ve ilçeleri ziyaret edecek afet eğitim TIR’ında deprem simülatörü de bulunacağını ve gelenlere depremin gerçekliğini yaşatacaklarını ifade etti. Gülen, proje için 3 milyon liranın üzerinde bir bütçe ayırdıklarını bildirdi. Proje kapsamında ilk yıl için İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Adana, Gaziantep, Malatya, Trabzon ve Samsun’un da aralarında bulunduğu illere ve her ilde 5 ilçeye gidileceğini belirten Gülen, bir soru üzerine “2010’da DASK kurumunun işleticisi olmak gibi bir hedefimiz de var. Vatandaşa ulaşımını çok daha güçlü bir şekilde yapmayı istiyoruz. Bu projede belki DASK’ı da anlatmak görevlerimizden biri olacak” dedi.

‘Bu yıl sektörün üzerinde büyürüz’

Aksigorta Yönetim Kurulu Başkanvekili Hakan Akbaş, kişi başına düşen sigorta harcamasının dünya ortalamasında 650 dolar, Türkiye’de ise 100 dolar civarında gerçekleştiğini belirtti. Akbaş, şunları kaydetti: “Bu tür projeler sektörü içinde bulunduğu fiyat odaklı, kısır rekabetten daha yukarıya bakıp pastayı artırıcı bir takım yerlere çekebilmeyi amaçlamaktadır. 2010 yılı sektör için de zor bir yıl olacak. Ama Aksigorta’nın 2010’u da, aynı 2009 gibi kârlı kapatacağını düşünüyorum. 2010 için herhalde sektörün büyüme projeksiyonları tek haneli olacak. Biz de sektör üzerinde ama kârlı ve sürdürülebilir büyüme istiyoruz.” Akbaş, “sektörün teknik kârlılığı zayıf olmasına rağmen borsa performansının iyi olmasını” ise geleceğe yönelik olumlu beklentilere bağladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/depremi-simulasyonla-anlatacak-_77674.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!