Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Depremzedelere Toplu Konut

Bala’da meydana gelen depremlerden en fazla zarar gören Afşar beldesinin merasında toplu konutlar yükselecek.

Hürriyet Ankara
Depremzedelere Toplu Konut

nkara’nın Bala ilçesinde 20 ve 27 Aralıkta meydana gelen depremlerde en fazla zararı gören Afşar beldesine, afet konutlarının yapımı için beldenin 650 dönümlük merası tahsis edildi.

Afşar Belediye Başkanı Bayram Küçük, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 15 Martta ihalesi yapılması planlanan afet konutlarının inşası için beldenin 650 dönümlük merasının tahsis edildiğini bildirdi.

"Dut Dede Türbesi"nin bulunduğu tepeye bakan merada, artık toplu konutların yükseleceğini belirten Küçük, "Beldemize, bugün itibarıyla 285 civarında konut yapılması gündemde. Bu rakamda, 6 Mart tarihine kadar sürecek hak sahipliği çalışmalarının durumuna göre değişmeler olabilir. Konutların yapılmasıyla beldemizin çehresi değişecek, insanlar daha konforlu şartlarda barınacak" dedi.

Bayram Küçük, depremlerin ardından devletin tüm imkanlarının, yöre insanının hizmetine sunulduğunu ifade ederek, "Devletimize, siyaset ve devlet adamlarımıza, bürokratlarımıza gösterdikleri duyarlılıktan dolayı müteşekkiriz" diye konuştu.

Depremin izleri

Bu arada, depremlerin üzerinden 2 ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen Afşar beldesinde afetin izleri hala canlılığını koruyor. Beldenin girişindeki Cumhuriyet Caddesi’nde 27 Aralıktaki ikinci depremde oluşan çatlaklar, hala belirgin durumda. Belediye Başkanı Küçük, "O kadar kar ve yağmur yağdı; toz toprak, çamur oldu. Ama bu kırıklar hala dikkat çekici bir biçimde görülebiliyor" dedi.

Hasar gören binaların enkazı da kaldırılmayı bekliyor. Bayram Küçük, hak sahipliği ve diğer çalışmaların tamamlanması, itirazların sonuçlandırılmasının ardından enkazların kaldırılacağını söyledi. Kızılay çadırları, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile Deniz Feneri Derneğince dağıtılan konteynerlerde ise yaklaşık bir aydır hemen hemen hiçbir afetzede barınmıyor

http://www.yapi.com.tr/haberler/depremzedelere-toplu-konut_59881.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!