Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ders Zili Çatlak Çalıyor

Çayyolu’nda eksikleri son anda hatırlanan Alacaatlı İlköğretim Okulu’nda ilk ders zili pazartesi gününe ertelendi. Ancak, tuvaletleri dökülen, duvarlarında büyük çatlaklar olan okul velileri endişelendiriyor.

Hürriyet Gazetesi
Ders Zili Çatlak Çalıyor

Çayyolu’nda eksikleri son anda hatırlanan Alacaatlı İlköğretim Okulu’nda ilk ders zili pazartesi gününe ertelendi. Ancak, tuvaletleri dökülen, duvarlarında büyük çatlaklar olan okul velileri endişelendiriyor.

2009-2010 eğitim ve öğretim yılının açılmasının üstünden bir hafta geçmesine rağmen Alacaatlı İlköğretim Okulu’nda ders zili çalmadı. Okulun eksiklerini yetkililer son anda hatırlayınca yaklaşık 80 öğrenci derslere başlayamadı. Tek katlı, ana cadde kenarında ve tuvaleti dökülen okulun içler acısı hali görenleri şaşkına çevirdi. Okuldan bağımsız bir köşede yer alan öğrenci tuvaletlerinin bakımsız hali hastalıklara davetiye çıkarıyor. Şehrin göbeğinde, onlarca öğrencinin eğitim almaya çalıştığı okulun sınıfları bile rutubet ve kırık dökük içinde.

Ana cadde ile bitişik halde bulanan ilköğretim okulunun minicik öğrencileri her an bir tehlike ile burun buruna yaşıyor. Etrafında duvarı olmayan okulun eksiklerine birde kaldırım sorunu eklenince çocuklar için okula gidip gelmek ciddi sıkıntı yaratıyor.

Günde yüzlerce aracın geçtiği yol ile arasında kaldırım bulunmayan okul, ciddi kazalara davetiye çıkarıyor. Yetkililerin ilgisizliğinden yakınan mahalleli ise, "Şehrin göbeğinde böyle büyük bir sorumsuzluk olamaz, burada küçücük bedenlere zarar gelse bunun altından nasıl kalkarlar" diyerek tepkisini gösterdi.

Alacaatlı İlköğretim Okulu öğrencilerinin çilesi bu kadarla da sınırlı değil. Geçtiğimiz sene kapanacağı söylenerek yarım dönem eğitim vermeyen okulun öğrencileri bir dönem boyunca iki okul değiştirmiş. İlk olarak Mehmet Ulucan İlköğretim Okulu’na nakli gönderilen öğrenciler, bu okulun Milli Eğitim’in kararıyla, özürlü okulu olmasının ardından Türkkonut İlköğretim Okulu’na geçiş yapmak zorunda kalmış.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ders-zili-catlak-caliyor_72866.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!