Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Design Turkey'e 12 Sektörden 386 Ürün Başvurusu

Başvuruları 1 Eylül 2008 tarihinde sona eren 'Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri'ne toplam 12 sektörden, ürün tasarımında 386, kavramsal tasarımda ise 58 ürün başvurusu oldu. Yapılan ön elemenin ardından, ulusal ve uluslararası önde gelen markaların oluşturduğu toplam 311 ürün ve 25 kavramsal proje ön elemeyi geçerek, 21 Ekim – 2 Kasım

yapi.com.tr
Design Turkey'e 12 Sektörden 386 Ürün Başvurusu

Başvuruları 1 Eylül 2008 tarihinde sona eren 'Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri'ne toplam 12 sektörden, ürün tasarımında 386, kavramsal tasarımda ise 58 ürün başvurusu oldu. Yapılan ön elemenin ardından, ulusal ve uluslararası önde gelen markaların oluşturduğu toplam 311 ürün ve 25 kavramsal proje ön elemeyi geçerek, 21 Ekim – 2 Kasım 2008 tarihlerinde İstanbul Antrepo 3’te düzenlenecek sergiye katılma hakkını kazandı. Tasarımlar ayrıca, Design Turkey yıllık katalogunda ve www.designturkey.org.tr web sitesinde yayınlanarak tanıtılacak.

Ön elemeyi geçerek sergilenmeye değer bulunan toplam 311 endüstriyel tasarım ve 25 kavramsal proje, 21 Ekim tarihinde düzenlenecek ödül töreninden iki gün önce, ulusal ve uluslararası seçkin uzmanlardan oluşan 30 kişilik bir jüri heyeti tarafından sektörel bazda değerlendirilerek “İyi Tasarım Ödülü”, “Üstün Tasarım Ödülü” ve “TURQUALITY® Tasarım Ödülü” olmak üzere 3 kategoride derecelendirilecek. 21 Ekim 2008’de yapılacak ödül töreniyle, “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” sahiplerini bulacak. Ödül alan ürünler ayrıca, projenin gücünü, “Design Turkey” logosu ile ürünlerine taşıyarak, ürünlerinin tasarım değerini ulusal ve uluslararası arenada belgeleyebilecek.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne başvuran tasarımlar ise aralarında Nokia baş tasarımcısı Eero Miettinen’den geleneksel biçimleri çağdaş bir yorumla uygulayan bir seramik sanatçısı olarak tanımlanan Heykeltıraş Alev Ebuzziya Siesbye’e, Hong Kong Polytechnic Üniversitesi Tasarım Bölümü Bölüm Başkanı John Heskett’ten bugüne kadar çok sayıda tasarım yarışmalarında kabul edilen çalışmaları için 18 adet ABD ve uluslararası patente sahip Virginia Teknik Üniversitesi Tasarım bölümü öğretim üyesi Prof. Ronald B. Kemnitzer’in de bulunduğu ulusal ve uluslararası seçkin uzmanlardan oluşan toplam 30 jüri üyesi tarafından değerlendirilecek.

En çok başvuru ‘Mobilya’ sektörlerinden oldu

“İyi Tasarım Ödülü”, “Üstün Tasarım Ödülü” ve “TURQUALITY® Tasarım Ödülü”nden oluşan “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”, 12 sektörü kapsıyor. Yoğun ilgi gören Design Turkey Ödülleri’ne yapılan başvurulardan, 12 sektörden de katılımın olduğu görüldü. En fazla katılım ise, mobilya; ev ve ofis gereçleri ve aksesuarları; yapı gereçleri ve ambalaj sektörlerinden oldu.

Kavramsal tasarım ürünleri yaratıcılıkta sınır tanımayan özellikleriyle dikkat çekiyor

Bu yılki teması “Eko-Tasarım: Sürdürülebilir Çevre için tasarım” olan Kavramsal tasarım projeleri kategorisinde sergilenmeye değer bulunan toplam 25 tasarım günlük yaşamın çeşitli etkinliklerine getirilen yaratıcı tasarım çözümleri ile dikkat çekmekte.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/design-turkeye-12-sektorden-386-urun-basvurusu_63892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!