Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dev Kentsel Dönüşüm Başlıyor

İBB Meclisi, deprem taramasında zayıf not alan binaları yıkım kararı aldı. Böylece vatandaşın rızası alınarak Zeytunburnu'ndan Fatih'e, Kadıköy'den Avcılar'a kadar dev bir kentsel dönüşüm başlamış oldu.

Akşam Gazetesi
Dev Kentsel Dönüşüm Başlıyor

İstanbul olası büyük depreme hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Meclisi, dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birinin ilk adımını attı. Meclisdepremtaramasında zayıf not alan binalar için yıkım kararını onadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, önceki günkü toplantısında kentsel dönüşüm projesini ele aldı. Meclis, daha önce gerçekleştirilen deprem taramasında zayıf not alan binalar için yıkım kararını oy birliği ile onadı. İBB Meclisi'nin almış olduğu kararla Zeytunburnu'ndan Fatih'e, Kadıköy'den Avcılar'a kadar kentsel dönüşümü başlatmış oldu.

Parseller birleştirilecek

Konuyla ilgili açıklama yapan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Meclis'te alınan kararın 1/100000'lik İstanbul Çevre Düzeni Planı ile ilgili olduğunu söyledi. Kararın deprem ve tabii afet riski önleme planı olduğunu ifade eden Demir, "Bir ada içerisinde birden fazla evin tehlike arz etmesi durumunda yıkılacak binalarda yaşayan vatandaşlar bir araya getirilecek. Rızaya dayalı olacak şekilde yıkım yapılacak Parseller birleştirilerek biraz daha fazla imar hakkı tanınacak' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dev-kentsel-donusum-basliyor_83940.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!