Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DHL OSRAM’ın LUMILUX T5’ini Kullanıyor

Lojistik hizmet tedarikçisi DHL, Leipzig/Halle’deki yeni havayolu hubını LUMILUX T5 lambalarla aydınlatılıyor. Leipzig/Halle Havaalanı’nın hava taşımacılığı hubı pek çok açıdan yeni önlemler alıyor. İşletme, bu kavşak noktasından her iş gününde dünya çapındaki 46 noktaya 1.500 ton kargo yükü gönderiyor.

yapi.com.tr
1 DHL OSRAM’ın LUMILUX T5’ini Kullanıyor

Lojistik hizmet tedarikçisi DHL, Leipzig/Halle’deki yeni havayolu hubını OSRAM LUMILUX T5 lambalarla aydınlatılıyor. Leipzig/Halle Havaalanı’nın hava taşımacılığı hubı pek çok açıdan yeni önlemler alıyor. İşletme, bu kavşak noktasından her iş gününde dünya çapındaki 46 noktaya 1.500 ton kargo yükü gönderiyor. İşletmenin kalbini, içinde Almanya’nın en büyük ayırma tesisinin saatte 100 binden daha fazla paket ve ilanın yollama işlemini yapabilen 47 bin metrekare büyüklüğündeki ayırma merkezi oluşturuyor. LUMILUX T5 lambalarıyla firmanın elektrik maliyetleri piyasadaki muadili T8 lambalarına göre yüzde elli oranında düşüyor.

Her sıcaklıkta yüksek ışıma verimi

Kullanılan yaklaşık 22 bin LUMILUX T5 lambası, 24 saat boyunca sürekli yanıyorlar. Düşük enerji ihtiyaçları ve uzun yaşam süreleri sayesinde özellikle ekonomikler. LUMILUX T5 HO (Yüksek Çıkış) geleneksel muadillerine göre yüzde 55 daha fazla ışık sunuyor. Alan koşullarının dar olduğu yüksek binalarda dahi çok iyi bir görüş sağlıyor ve bu sayede de en iyi çalışma koşullarını sunuyor. Optimal hale getirilmiş lamba sürümü LUMILUX T5 HO Constant ile OSRAM, hava taşımacılığı hubının dış alanlarına da ışık getiriyor. LUMILUX T5 HO Constant, beş ile 70 derece arasındaki çevre sıcaklıklarında sabit yüksek ışık akısına sahip olabilen ilk fluoresan lamba. Bu da OSRAM tarafından geliştirilen yenilikçi amalgam teknolojisiyle mümkün olmakta. Çok soğuk ve çok sıcak kullanımlarda lambanın içindeki 35 derecelik çalışma sıcaklığı korunuyor.

Elektronik Balast ile Lamba Kullanımı Maliyetleri Düşürüyor

Büro alanları için DHL, fluoresan lambalar arasında enerji tasarruflu olan LUMILUX T5 HE (Yüksek Verim) lambalarını kullanmaya başlıyor. Elektrik kullanımı T8 lambalarınınkinden yüzde 40 daha az olan lamba, bunun yanında 49 milimetrelik yarıçapıyla -LUMILUX T5 serisinin tüm lambaları gibi- fazlasıyla kompakt ve mükemmel bir renksel geri verime sahip. Lambaların, QUICKTRONIC Professional (QTP 5) ile birlikte kullanılması bilhassa karlı; çünkü, bu şekilde kullanım süresi iki katına çıkabilmekte. Böylece servis giderleri ve bununla birlikte lamba değiştirme ve bakım maliyetleri de düşüyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/dhl-osramin-lumilux-t5ini-kullaniyor_66659.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Pe Mimarlık İç Mimarlık ltd.şti. Adres: sakkızağacı mh.İstanbul cd.yeşilırmak aprtm.no:112 d-2 Bakırköy-İstanbul Tel: 212 542 58 19 Fax: 212 572 72 08 Büro alanları için DHL fluoresan arasında enerji tasarruflu olan LUMILUX T5 HE lambalarıyla ilgili katalog ve bilgi istiyor Mimar Aziz Aksoy YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!