Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Didim'de İnşaat, Turizmi Solladı

Özellikle son 10 yılda, İngilizler olmak üzere, İrlanda ve İskoçyalıların mülk edinerek yerleştiği Aydın'ın turistik ilçesi Didim'de, ekonominin lokomotifinin inşaat sektörü olduğu belirtildi.

Referans Gazetesizellikle son 10 yılda, İngilizler olmak üzere, İrlanda ve İskoçyalıların mülk edinerek yerleştiği Aydın'ın turistik ilçesi Didim'de, ekonominin lokomotifinin inşaat sektörü olduğu belirtildi.

Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu'nun (EGEFED) önceki akşam gerçekleştirilen 30'uncu yönetim kurulu toplantısına Didim Genç İşadamları Derneği ev sahipliği yaptı. EGEFED Yönetim Kurulu Başkanı Hazim Sesli'nin de katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Didim İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Çetinkaya, Didim'de inşaat sektörüyle birlikte küçük sanayinin işlerlik kazandığını anlattı. Çetinkaya, yabancıların mülk edinme yasasının onaylanmasıyla birlikte, ilçede, inşaat sektörünün turizm ve diğer sektörlerin önüne geçtiğini söyledi. İnşaat sektörünün Didim'de, ekonominin lokomotifi olduğunu anlatan Mehmet Çetinkaya, şöyle dedi:

“Daha önce işlemeyen küçük sanayimiz şimdilerde sipariş yetiştiremiyor. Boş oturan esnafımız yok. Didim'de yabancıların mülk edinmeleri toprak satışı gibi algılanıyor. Burası turizm kenti. Yabancılar buraya tamamen dinlenme ve tatil yapma amacıyla yerleşiyor. Bu nedenle Trakya Bölgesi, Mersin ya da Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde gerçekleşen toprak satışıyla Didim'deki mülk edinmeyi kıyaslamamak gerekir. 3-4 yıl öncesine kadar bu mevsimde birkaç esnaf açık olurdu.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/didimde-insaat-turizmi-solladi_49390.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!