Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dikmen Vadisi 'Tek Parça' Olarak Satılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, satışa çıkardığı Dikmen Vadisi Kentsel Dönüşüm Bölgesi’ndeki 234 bin 268 metrekare alan için yapılan ihale dün iptal edildi. Söz konusu alanın bütün olarak satılmak istendiği, ihalenin bu amaçla 15 gün sonra yeniden yapılabileceği öğrenildi.

yapi.com.tr
Dikmen Vadisi 'Tek Parça' Olarak Satılacak

Cumhuriyet'ten Sertaç Eş'in haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2013 yılından kalan bütçe açığını kapatmak ve uzun süredir çözülemeyen Dikmen Vadisi sorununun bir bölümünden kurtulmak amacıyla yapmayı planladığı ihale sürecinin ilk aşaması gerçekleştirildi. Belediye binasının 18. katındaki Belediye Encümeni Toplantı Salonu’nda yapılan ihaleye Ulusal ve MBS firmaları teklif verdi. Normal başlaması gereken saatten 40 dakika sonra yapılan ihalede iki firmanın temsilcileri salona alındı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Asım Balcı’nın uyarısı ile toplantının basına kapalı yapılması tercih edildi. Toplantıya girmek isteyen CHP Belediye Meclis üyesi de alınmadı.

Teklif veren iki firmanın satılığa çıkarılan 9 parselden bir kısmına talip olduğu öğrenildi. Belediye yönetiminin satışa çıkarılan alanı bütün halde satmak istemesi nedeniyle iki firmaya teşekkür edildi. İhalenin, satılacak alana bütün olarak talip olan firma çıkması durumunda 15 gün sonra yenilenebileceği öğrenildi. Ayrıca belediye yönetiminin 655 milyon tahmini bedelle satışa çıkarılan 234 bin 268 metrekare arsadan 950 milyon TL civarında bir gelir beklediği, buna göre satışın değerlendirileceği dile getirildi.

"Evlerimizi Gökçek'e bırakmayacağız"

Bu arada dün Belediye Encümeni’nin ihaleye hazırlandığı sıralarda Büyükşehir Belediye binasının önünde Dikmen Vadisi sakinleri de toplantıyı protesto etti. Yaşadıkları alanın satış amacıyla ihaleye çıkarılmasına tepki gösteren vadi sakinleri, ihalenin yapılacağı salona girmek istedi. Ancak bölgeye gönderilen çok sayıda polis ve belediyenin özel güvenlik görevlileri buna izin vermedi.

Vadi sakinleri adına basın açıklaması yapan grubun sözcüsü, “Evlerimizi Gökçek’e bırakmayacağız. Gökçek, 8 yıldır bizi çetelerle atamadı, şimdi ihaleyle atmak istiyor. Yine başaramayacak” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dikmen-vadisi-tek-parca-olarak-satilacak_126653.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!