Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dilaqua Bakırı Banyolarla Buluşturuyor

Demir çelik endüstrisinde 30 yıldır faaliyet gösteren ve ilk hassas döküm tekniğini kullanan Polymetal’in yarattığı Dilaqua markasıyla bakır banyolara giriyor. Kuruldukları 1980 yılından bu yana demir çelik endüstrisinde katma değer yarattıklarını söyleyen Polymetal Şirket Ortağı Dilara Silisan, Dilaqua markasıyla farklı bir segmentte faaliyet

yapi.com.tr
Dilaqua Bakırı Banyolarla Buluşturuyor

emir çelik endüstrisinde 30 yıldır faaliyet gösteren ve ilk hassas döküm tekniğini kullanan Poly Metal’in yarattığı Dilaqua markasıyla bakır banyolara giriyor. Kuruldukları 1980 yılından bu yana demir çelik endüstrisinde katma değer yarattıklarını söyleyen Polymetal Şirket Ortağı Dilara Silisan, Dilaqua markasıyla farklı bir segmentte faaliyet göstermeye başladıklarını açıkladı. Ana hedeflerinin sağlık olduğunu ifade eden Dilara Silisan, “Profesyonel bir ekip oluşturarak, tasarıma dayalı bir marka yarattık” dedi.

Dilara SilisanDilara Silisan, küvetin de diğer aksesuarların da büyük kullanım kolaylığı olduğunu belirterek, “Günlük hayatımızda yaptığımız pek çok sıradan uygulamayı bakır küvet ve aksesuarlarla gerçekleştirdiğimizde sağlığımıza büyük faydalar sağlamış oluyoruz. Koleksiyonumuzun yanı sıra tasarım ekibimiz özel projelere yönelik özel tasarımlar da gerçekleştirebiliyor. Mekanın dekoruna, mimarisine uygun fonksiyonel döküm aksesuarlar tasarlayıp, geliştirip, üretimini de gerçekleştirebiliyoruz” dedi.

Dilaqua tasarımlarının şifacı bir yaklaşımla gerçekleştirildiğini açıklayan Silisan, şunları söyledi: “Tasarımlarımız yüksek saflık oranına sahip bakır malzemeden yapılıyor. Bakır sulu ortamlarda iyonlarına ayrılarak, temas durumunda cilde nüfuz ediyor ve  vücudun statik elektrik yükünü alıyor. Vücutta rahatlama sağlanıyor. Antibakteriyel özelliği, mikrobun barınmasını engelliyor. Dilaqua ile bakırın günlük hayata dahil edilmesi bir buluş özelliğinde. Bu buluş ile amacımız, günlük bakır ihtiyacını karşılamada kişiye yardımcı olmak, kişisel temizlikte destek vermek, daha sağlıklı ve genç görünüme yardımcı olmak.”Dilaqua aksesuarları; kullanışlı ve şık

Ayakizi: Bedenin ve organların durumunu gösteren yansıma noktaları ayağın altında yer aldığı için ayaklar bedenin aynasıdır. Ayaklar rahatladığında beden dengesine kavuşur. İşte bu anlayışla tasarlanan ayakizi, Dilaqua banyo serisinde yer alıyor. Uygulaması çok kolay ve zevkli. Ayakizini suya yerleştiriyor; ayaklar üzerine konuyor. Böylece suyla temas eden dökme plaka üzerindeki bakır iyonları cilde nüfuz ediyor. Sonuç: Stresten arınmış bir beden, rahatlayan bir zihin.

Elizi: Elizinin özelliği bedene uyumu ile fark yaratan tasarımında. Bu nedenle vücudun istenen tüm bölgelerine rahatlıkla uygulanabiliyor. Suyla birleştiğinde bedende rahatlama sağlayan elizi bedende masaj yapar şekilde dolaştırılıyor. Böylece bakır iyonları vücuda nüfuz ediyor.

Taşlar serisi: Tasarımıyla mekanlara şıklık katıyor, malzemesiyle şifa veriyor. Taşlar serisi elde tutulduğunda, bakırdan gelen şifadan yararlanılıyor. Serinin en belirgin özelliği eklem ağrılarını gidermeye yardımcı olması, rahatlama sağlaması.

Poly Metal

Demir çelik sektörüne 1980 yılında faaliyete geçen Poly Metal Metalurji ve Döküm San. Tic. AŞ Gebze’de 4 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine 3 bin metrekarelik kapalı alan olarak inşa edildi. Başlangıçta entegre demir çelik tesisleri ve ark ocaklı demir çelik tesislerinin döküm yedek parça ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan firma, daha sonraları yaptığı yatırımlarla ürün grubunu ve üretim teknolojilerini genişleterek vana ve pompa sektörü, otomotiv, gemi sektörü gibi birçok sektöre hizmet vermeye başladı. 2000 yılında faaliyete geçen hassas döküm ünitesiyle beraber üretim teknolojilerine bir yenisini daha ekledi. Yıllık üretim kapasitesi bin 600 ton. Enerji santrallerinde kullanılan birçok hayati parça, şekil ve büyüklüklerine göre kum veya hassas döküm yöntemi ile üretiliyor. Toplam üretimin yüzde 30 ila 40’ı ihraç ediliyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/dilaqua-bakiri-banyolarla-bulusturuyor_78358.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!