Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dışkapı’daki Vakıflara Ait İşyerleri Yıkılacak

Dışkapı’da işyeri olarak kullanılan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait binalar yıkılarak yerine “Ankara Uluslararası Ticaret Merkezi” yapılacak.

Zamanb>Dışkapı’da işyeri olarak kullanılan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait binalar yıkılarak yerine “Ankara Uluslararası Ticaret Merkezi” yapılacak.

Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, Altındağ Bozkurt Mahallesi Dışkapı mevkiinde bulunan vakıflara ait arsa ve işyerlerinin mevcut imar planında Uluslararası Ticaret Merkezi olarak belirlendiğini ifade ederek, buradaki Vakıflar’a ait toplam 25 bin 789 metrekare “taban” alana haiz parsellerin Kentsel Tasarım Projesi kapsamında ticaret merkezine dönüştürüleceğini söyledi. Kültür Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Korumu Kurulları’ndan izin alındıktan sonra çalışmalara başlanacağını bildiren Beyazıt, Ticaret Merkezi’nin kullanım alanının 128 bin metrekare olacağını kaydetti.

Dışkapı’daki işyerlerinin kötü bir görünüm oluşturduğunu belirten Beyazıt, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait 82 işyerinin yanı sıra çevredeki yapıların yıkılacağını, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yürütülecek ortak proje çerçevesinde Ankara’ya yakışır modern bir ticaret merkezi inşa edileceğini söyledi. Beyazıt, bu doğrultuda bölgede mülk sahibi ve kiracı durumunda bulunan esnaflara Şaşmaz Oto Sanayi ve OSTİM Organize Sanayi sitelerine taşınmaları konusunda tebliğde bulunulduğunu ifade etti. Beyazıt, merkezde, bürolar, kültürel yerler, otel yer alacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/diskapidaki-vakiflara-ait-isyerleri-yikilacak_8972.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!