Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Dişli’ler Ruhsatı Alamadı

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ağustosta kabul ettiği, Dişli’nin kuzeni Davut Dişli’ye ait Sırma Su Tesisleri’nin de bulunduğu Mahmudiye köyünü de içine alan 1/5000’lik ölçekli imar planı askıya çıkınca, 8 itiraz geldi. İtirazlar nedeniyle dere yatağına yapıldığına ilişkin tutanaklar düzenlenen tesislerin ruhsat alması, imar planı

Milliyet Gazetesi
‘Dişli’ler Ruhsatı Alamadı

AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden yolsuzluk iddiaları nedeniyle istifa eden AKP Milletvekili Şaban Dişli’nin yakınlarına ait Sapanca’daki Sırma Su Tesisleri’ne ruhsat verilmesi, imar planına yapılan itirazlara takıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ağustosta kabul ettiği, Dişli’nin kuzeni Davut Dişli’ye ait Sırma Su Tesisleri’nin de bulunduğu Mahmudiye köyünü de içine alan 1/5000’lik ölçekli imar planı askıya çıkınca, 8 itiraz geldi. İtirazlar nedeniyle dere yatağına yapıldığına ilişkin tutanaklar düzenlenen tesislerin ruhsat alması, imar planı kesinleşmediği için mümkün olmadı.

Yeniden görüşülecek

Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi, bu nedenle imar planını yeniden görüşülmesi için belediye meclisine gönderecek. Meclis de itirazları İmar Komisyonu’na havale edecek. Komisyonun kararından sonra düzenleme yeniden Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne gelecek. Kabul edilirse yeniden askıya çıkartılacak. Askı süresince itiraz olmazsa, bu plana göre 1/1000 ölçekli plan yapılacak. Yetkililer, sürecin en az 3-4 ay süreceğini belirti. Tesislerin ruhsat alabilmesi Mart 2009’da yapılacak yerel seçim sonrasını bulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/disliler-ruhsati-alamadi_63956.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!