Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DivX ve Arçelik Stratejik İşbirliğine Gidiyor

DivX, Inc. (NASDAQ:DIVX) ile Arçelik A.Ş., DivX Plus HD onaylı dijital TV’leri (DTV’ler) Avrupa’da satışa sunmak üzere yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklığın şartları uyarınca Arçelik’in yeni Arçelik, Beko ve Grundig markalı DivX Plus HD onaylı TV’leri bu sonbaharda Türkiye’deki 5000 mağaza ve dünya çapındaki 20 ülkede yer alan 500

yapi.com.tr
DivX ve Arçelik Stratejik İşbirliğine Gidiyor

STRONG>DivX, Inc. (NASDAQ:DIVX) ile Arçelik A.Ş., DivX Plus HD onaylı dijital TV’leri (DTV’ler) Avrupa’da satışa sunmak üzere yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklığın şartları uyarınca Arçelik’in yeni Arçelik, Beko ve Grundig markalı DivX Plus HD onaylı TV’leri bu sonbaharda Türkiye’deki 5000 mağaza ve dünya çapındaki 20 ülkede yer alan 500 mağazada satılacak. Bahsi geçen DTV’ler, üzerindeki USB yuvalarından 1080p Full HD çözünürlüğünde DivX® formatındaki DivX Plus HD videoları oynatabilecek.

Arçelik A.Ş'nin, Türkiye, Romanya, Rusya ve Çin’de 11 üretim tesisi, 18 ülkede satış ve pazarlama organizasyonu ve 10 markası (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Blomberg, Elektra Bregenz, Arctic, Leisure, Flavel ve Arstil) bulunuyor. Tüketicilerine 100’den fazla ülkede ürün ve hizmet sağlayan şirketin ürettiği DivX Plus HD onaylı Arçelik, Beko ve Grundig markalı HD TV’ler, mükemmel renk kalitesi, maksimum resim keskinliği ve yüksek kontrast faktörleriyle dikkat çekiyor.

DivX'in Arçelik A.Ş. gibi lider tüketici elektroniği şirketleriyle DivX Plus HD teknolojisini yaymak üzere gerçekleştirdiği ortaklıklarla güçlü bir ivme kazandığına dikkat çeken DivX EMEA direktörü ve Genel Müdürü Malachi Bierstein, "Memnuniyetle açıklamak isterim ki, Arçelik A.Ş.’nin dünya çapında 5500’den fazla perakende noktasında satışa sunacağı yeni DivX Plus HD destekli TV serisinin Avrupa’da bu özelliğe sahip ilk TV ailesi olması bekleniyor” dedi.

Grundig Intermedia GmbH Marka Yönetim Müdürü Christian Struck ise işbirliğiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “DivX Plus HD’yi Avrupa’da dijital TV’ler için ilk sunacak firma olarak DivX’in devrim niteliğindeki yeni MKV HD video oynatma teknolojisini ödüllü TV’lerimize eklemekten heyecan duyuyoruz. Avrupa’da çok iyi bilinen DivX markasının geliştirdiği DivX Plus HD Sertifikası, ev sinema sistemi deneyimimizi müşterilerimiz için daha da geliştirmemize yardımcı olacak” diye konuştu.

DivX tarafından sağlanan en yüksek düzeydeki sertifka olan DivX Plus HD, tüketici elektroniği ürünleri için optimize edilmesinin yanı sıra DivX yazılımıyla oluşturulan her türlü içeriğin oynatılmasını da destekliyor. www.divx.com sitesi üzerinden edinilebilen DivX Plus yazılımı, kullanıcıların H.264 kodekli videoların .mkv paketi ile oluşturulması ve yürütülmesini sağlıyor. DivX Plus HD onaylı yazılımlar, DivX videoların tüm önceki sürümlerini, .mkv uzantılı DivX Plus HD video dosyalarını ve AAC ses dosyalarını yürütebiliyor.

Üstün performansı, görsel kalitesi ve DivX Certified® onaylı tüm cihazlarda kullanılabilmesiyle DivX, tüketicilere TV’lerinde ve diğer tüketici elektroniği cihazlarında yüksek kaliteli internet videolarının büyük kısmını destekleyen kapsamlı bir dijital medya çözümü sağlıyor. Ayrıca, DivX büyük stüdyoların önemli Hollywood yapımlarının güvenli olarak oynatılabilmesini ve DivX formatındaki Hollywood içeriğini dünya çapında dağıtan birçok çevrimiçi film indirme sitesini de destekliyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/divx-ve-arcelik-stratejik-isbirligine-gidiyor_82509.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!