Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Diyarbakır'ın 57 Projesine DPT'den Onay

Devlet Planlama Teşkilatı'nın (DPT), Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Diyarbakır'ın 57 projesini onayladığı, projeler için 9 milyon lira tahsis edildiği bildirildi.

yapi.com.tr / AA
Diyarbakır'ın 57 Projesine DPT'den Onay

Devlet Planlama Teşkilatı'nın (DPT), Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Diyarbakır'ın 57 projesini onayladığı, projeler için 9 milyon lira tahsis edildiği bildirildi.

Vali Mustafa Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, DPT'nin 2011 yılı SODES projeleri ile ilgili değerlendirme sonuçlarının belli olduğunu, Diyarbakır'da 2011 yılı için 57 yeni projenin kabul edildiğini belirtti.

Kabul edilen projelerin bütçesinin 8 milyon 951 bin lira olduğunu, SODES'in odağında insanın olduğunu aktaran Toprak, istihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara yerelden kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen bir program olduğunu belirtti.

Diyarbakır'da 2008 yılında onaylanan 53 projeye toplam 7 milyon 94 bin lira, 2009 yılında ise 72 projeye 12 milyon 453 bin lira kaynak aktarıldığını hatırlatan Toprak, 2 yılda hayata geçirilen 125 proje sayesinde toplam 372 kişiye istihdam imkanı sağlandığını vurguladı.

Çok sayıda mesleki eğitim kursunun açıldığını belirten Vali Toprak, açıklamasında şunlara yer verdi:

''393 sosyal etkinlik gerçekleştirilmiş, bu etkinliklerde toplam 752 bin 968 kişiye ulaşılmıştır. 2010 yılı SODES uygulaması, haziran ayında proje başvurularının kabulü ile başlamış, DPT değerlendirme sürecinin sonucunda 57 proje onaylanarak bu projelere 8 milyon 951 bin lira kaynak aktarılması kararlaştırılmıştır. Bu yıl gerek proje sayısı bakımından gerek aktarılan ödenek bakımından ilde, sivil toplum kuruluşları, SODES uygulaması faydalanıcıları içerisinde 2. sıraya yükselmiştir. Kabul gören 57 projenin 29'u kamu kurumları, 13'ü sivil toplum kuruluşları, 10'u kaymakamlıklar, 4'ü yerel yönetimler ve biri üniversitemiz tarafından hayata geçirilecektir''.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/diyarbakirin-57-projesine-dptden-onay_83774.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!