Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğa Katliamına Vize

Anayasa Mahkemesi, “doğa katliamını” öngören ve “golfçülere orman arazisi” tartışmalarına yol açan Turizm Teşvik Yasası ile ilgili CHP’nin iptal istemini reddetti. Düzenlemede, Orman Kanunu’na göre ‘orman’ sayılan yerler, talep tarihinden başlayarak en geç bir ay içerisinde Çevre ve Orman Bakanlığı’nca, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis

Cumhuriyet Gazetesi
Doğa Katliamına Vize

Anayasa Mahkemesi, “doğa katliamını” öngören ve “golfçülere orman arazisi” tartışmalarına yol açan Turizm Teşvik Yasası ile ilgili CHP’nin iptal istemini reddetti. Düzenlemede, Orman Kanunu’na göre ‘orman’ sayılan yerler, talep tarihinden başlayarak en geç bir ay içerisinde Çevre ve Orman Bakanlığı’nca, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edilecek. Bakanlığa tahsis edilmesine onay verilen yerler şöyle:

• Eko-turizm kapsamında yer alan yayla turizmi, kırsal turizm ve benzeri turizm türlerine yönelik tesislerin yer alabileceği çevresel ve sosyal anlamda imkân sağlayan yerler.

• Golf turizmine yönelik, uygun iklim yapısı ve topografik özellikler dikkate alınarak uluslararası standartlara uygun tesisler gerçekleştirilmesine imkân sağlayan yerler.

• Kıyıların coğrafi ve fiziksel yapısı nedeniyle kumsallardan, doğal manzaradan, çevresel zenginlikten, biyolojik çeşitlilikten yararlanma bakımından alt yapı ve üst yapı tesisi konusunda kolaylık sağlayan yerler.

• Deniz turizmine yönelik olarak kıyıdan başka bir yerde gerçekleştirilmesi mümkün olmayan yerler.

• Uluslararası yarışmaların yapılabileceği turizm amaçlı spor tesisleri yapılabilmesi için uygun iklim yapısı veya coğrafi özellikler sağlayan yerler.

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/doga-katliamina-vize_86291.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!