Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğa Mirası Koy için ‘Jet’ Onay

Bodrum’un Mazı beldesi sınırlarında kalan, 2. derece doğal ve 3. derece arkeolojik SİT konumundaki Kissebükü koyunun yapılaşması için düğmeye basıldı. Bir Azeri firmasına satılan koydaki 35 dönümlük tapulu araziye turistik tesis yapılabilmesi için Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan “jet onay” çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi
Doğa Mirası Koy için ‘Jet’ Onay

Bodrum’un Mazı beldesi sınırlarında kalan, 2. derece doğal ve 3. derece arkeolojik SİT konumundaki Kissebükü koyunun yapılaşması için düğmeye basıldı. Bir Azeri firmasına satılan koydaki 35 dönümlük tapulu araziye turistik tesis yapılabilmesi için Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan “jet onay” çıktı. Çevreciler, Hazine ve orman arazilerinin imara açılmasında yeni bir yöntem izlendiğini söylediler.

Arazi Nurol İnşaat tarafından Ahmet Çolakoğlu’nun ortağı olduğu Azeri BBK şirketine 4 milyon 500 bin TL bedelle satıldı.

Bodrum Yurttaş İnisiyatifi Sözcüsü Ayhan Karahan, hazine ve orman arazilerinin imara açılmasında yeni bir yöntem izlendiğini söylerken Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar da “Mazı sınırlarnda kalan Kissebükü Koyu her açıdan insanlığa bir doğa mirasıdır. Bu koyların yapılaşması, Bodrum’un adıyla özdeşleşen ‘mavi yolculuk’ları da bitirir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/doga-mirasi-koy-icin-jet-onay_70648.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!