Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğa Tahribatının da Önünü Açıyor

662 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Teşkilat Görevleri ile ilgili yeni KHK ile su ürünleri mühendisleri, ziraat mühendisleri ve peyzaj mimarlarının SİT alanlarının belirlenmesinde tabiat varlıklarını koruma komisyonlarından çıkarılmasına mimar ve mühendislerden tepki geldi. Peyzaj Mimarları ve Ziraat Mühendisleri Odaları, 662 sayılı

yapi.com.tr662 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Teşkilat Görevleri ile ilgili yeni KHK ile su ürünleri mühendisleri, ziraat mühendisleri ve peyzaj mimarlarının SİT alanlarının belirlenmesinde tabiat varlıklarını koruma komisyonlarından çıkarılmasına mimar ve mühendislerden tepki geldi. Peyzaj Mimarları ve Ziraat Mühendisleri Odaları, 662 sayılı KHK’ye ilişkin basın toplantısı düzenlediler.

Evrensel Gazetesi'nin haberine göre, Oda Başkanı Oğuz Yılmaz, üç ay önce 648 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri hakkında KHK’lerde değişiklik yapılmasıyla birlikte tabiat varlıklarını koruma komisyonlarında biyolog, peyzaj mimarı, ziraat ve su ürünleri mühendislerinin madde kapsamından çıkartıldığını ifade etti. Son değişiklik ile SİT alanlarının korunmasında uzman olan mimar ve mühendislerin komisyonlardan çıkartılmasının, çevre tahribatının tüm hızıyla devam edeceği anlamına geldiğini belirten Yılmaz, Tabiat Varlıklarını Koruma Merkez Komisyonu ile Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge komisyonlarında mühendisleri ve mimarlarının olması gerektiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/doga-tahribatinin-da-onunu-aciyor_89707.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!