Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğalgaz Borularında Esen Kalite ve Güvencesi

Doğalgazın, sanayi ve toplu konutlarda hızla yaygınlaşması, boru hatlarında kullanılacak yüksek kaliteli doğalgaz borularının önemini ortaya koydu.

Ticaretb>Doğalgazın, sanayi ve toplu konutlarda hızla yaygınlaşması, boru hatlarında kullanılacak yüksek kaliteli doğalgaz borularının önemini ortaya koydu.

5 yıldır doğalgaz borularının üretiminde uzmanlaşan Esen Plastik A.Ş., toprak altı ve toprak üstü dayanımı güçlendirilen PE 80 doğalgaz borularıyla, organize sanayi bölgelerinin de tercihi oldu. Esen Plastik PE 80 doğalgaz boruları, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) başta olmak üzere, Manisa ve Denizli sanayi bölgelerinde; İzmit, İstanbul, Bursa ve Ankara’daki pek çok önemli projede güvenle kullanılıyor. PE 80 doğalgaz borularında yıllık 18 bin ton üretim kapasitesine sahip olduklarını kaydeden Esen Plastik Satış Müdürü Metin Süngüoğlu, "Doğalgaz borularının üretiminde borunun et kalınlığı ve ovalliğini ultrasonik olarak test ederek, hassas ölçü sınırları içinde kalmasını sağlayan üstün bir teknoloji kullanıyoruz. 20 ile 630 mm. çap arasında değişen ölçülerde üretilen PE 80 doğalgaz boruları, toprak altında 100 yıla yakın bir ömre sahip. Çürüme, paslanma, yer hareketleri, kimyevi madde ve asidik ortama dayanıklı doğalgaz boruları, gelişmiş laboratuvar ölçümleriyle yaşlandırma testlerinden geçirilerek, tüketiciye güvenle ulaşıyor" diye konuştu. Şu anda ağırlıklı olarak sanayi bölgelerinde kullanılan doğalgazın, 3-5 yıl içinde toplu konutların büyük bölümüne de verileceğini hatırlatan Süngüoğlu, şöyle devam etti:

"Önümüzdeki dönemde doğalgaz borularına yönelik ciddi bir talep doğacak. Organize Sanayi Bölgeleri ve projelerde bir adım öne çıkan PE 80 doğalgaz borularındaki üretim kapasitemizi arttırmayı ve yeni yatırımlarla, sektördeki liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz." İlk üretimden sonra farklılaşma gösteren Esen PE 80 doğalgaz boruları, otomasyona bağlanan kalite kontrolüyle üretiliyor; özel basınç test cihazlarından geçirilerek piyasaya sunuluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgaz-borularinda-esen-kalite-ve-guvencesi_13132.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!