Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğaltaş'ta Son Umut Marble Fuarı

Dalında dünyanın ikinci büyük fuarı olarak kabul edilen ve bu yıl 15'ncisi düzenlenen MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknoloji Fuarı, küresel ekonomik krize rağmen yoğun ilgi görüyor. 25-28 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuara bu yıl bin 112 firma katılacak. 200 firma ise Kültürpark'ta yaşanan yer sıkıntısı nedeniyle fuarda yer

Referans Gazetesi
Doğaltaş'ta Son Umut Marble Fuarı

Dalında dünyanın ikinci büyük fuarı olarak kabul edilen ve bu yıl 15'ncisi düzenlenen MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknoloji Fuarı, küresel ekonomik krize rağmen yoğun ilgi görüyor. 25-28 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuara bu yıl bin 112 firma katılacak. 200 firma ise Kültürpark'ta yaşanan yer sıkıntısı nedeniyle fuarda yer alamayacak. Sıkıntılı günler geçiren doğaltaş sektörü için MARBLE Fuarı son umut olarak görülüyor. Ayrıca fuarın, bu yıl İzmir'e yönelik kazancının 70 milyon dolar civarında olacağı öngürülüyor.

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş. (İZFAŞ) Genel Müdürü Doğan İşleyen, 2008'de düzenlenen fuara 253'ü yabancı, 844'ü yerli olmak üzere toplam bin 97 firmanın katıldığını hatırlatarak, bu yıl krize rağmen firma sayısının arttığına dikkat çekti. Firmaların İtalya ve Türkiye'deki diğer kentlerde düzenlenen fuarlarda beklediğini bulamadığına dikkat çeken İşleyen, "Firmalar, stoklarındaki malları elden çıkarabilmek için tüm güçleriyle pazarlamaya yöneldi. Bu nedenle fuara katılan firma sayısında bir gerileme olmadı. Sektör, bu fuarı son şans olarak görüyor" diye konuştu.

Fuara daha çok yabancı alım firmalarının katılımını sağlamak için yurtdışı tanıtımlara ağırlık verdiklerini dile getiren İşleyen, özellikle krizin pek uğramadığı Körfez ülkeleri ile Venezuella gibi petrol zengini ülkeleri tercih ettiklerini anlattı.
 
MARBLE için 4 yeni hol

İşleyen, 4 gün süreyle açık kalacak fuar için İZFAŞ'ın mevcut 5 yeni hölünün yanısıra 4 yeni holün daha inşa edildiğini kaydederek, "Kültürpark'ın doğal dokusuna zarar vermeyecek şekilde inşa edilen geçici holler ile 7 bin 110 metrekare daha kapalı alan olanağı sağlayacağız. Böylece kapalı alan metrajı toplamda 25 bin metrekareye yükselecek. Fuar, açık ve kapalı olmak üzere toplam 42 bin 500 metrekare alan üzerinde düzenlenecek" dedi.

1995 yılında 47 firmanın katılımıyla 2 bin 600 metrekarelik alan üzerinde düzenlenen MARBLE Fuarı, 1998 yılında Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Derneği (UFI) tarafından üyeliğe kabul edildi. Böylece Türkiye'nin dünya fuar otoriteleri tarafından kabul edilen ilk uluslararası ihtisas fuarı oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogaltasta-son-umut-marble-fuari_67389.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!