Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğan Kuban Pera Müzesi’nde Konferans Verdi

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen İstanbul Konferansları etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Doğan Kuban, Pera Müzesi Konferans Salonu’nda 17 Mart 2011 günü "Çağdaş İstanbul'da Tarihi Mirasın Konumu" adlı bir konuşma yaptı. Gerçekleştirdiği konuşma kapsamında İstanbul ile sınırlı kalmayan Kuban, Türkiye’de tarihi miras, koruma

yapi.com.tr
Doğan Kuban Pera Müzesi’nde Konferans Verdi

Prof. Dr. Doğan Kuban, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen İstanbul Konferansları etkinlikleri kapsamında, 17 Mart 2011 günü Pera Müzesi Konferans Salonu’nda "Çağdaş İstanbul'da Tarihi Mirasın Konumu" adlı bir konuşma yaptı.

Kuban, İstanbul ile sınırlı kalmayarak, Türkiye’de tarihi miras, koruma olgusu, yöneticiler, toplum ve uzmanlar ekseninde yaptığı konuşmasına başlarken; “...eğer yüzeysel olarak dinlerseniz iç karartıcı gelecek bir konuşma yapacağım, ama bu konuşma kendinize dönüp bir hesaplaşma yapmanıza neden olursa bu mut verici olabilir” diyerek başladı. Konuşmasının devamında geçmişten bugüne, Türkiye’de koruma kurullarının etkisizliğinden ve günümüze doğru “dejenere” oluşundan, restorasyon projelerinin ihale yöntemi ile verilmesinin yanlışlığından, tarihi mirasın yok edilmesine ilişkin güncel konular olan Saray Sineması’nın yerine yapılan Demirören yapısı ve Divriği’nin koruma sorunlarına kadar bir çok noktaya değindi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/dogan-kuban-pera-muzesinde-konferans-verdi-_86371.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!