Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Doğaya Hastayım, Maden Çıkarsa Yastayım'

Artvin'in Cerattepe mevkiindeki bakır madeni çıkarma çalışmaları büyük bir mitingle protesto edildi. Konuşmalar sırasında AKP Artvin Milletvekili Ertekin Çolak ile bazı konuşmacılar arasında tartışma yaşandı. Milletvekili Çolak, konuşmacıların siyaset yaptığını ve bunun haksızlık olduğunu belirterek, "Biz de 'Madene hayır' demek için mitinge

Milliyet Gazetesi/Hakan AYDIN / Burak GEZEN
'Doğaya Hastayım, Maden Çıkarsa Yastayım'

rtvin'in Cerattepe mevkiindeki bakır madeni çıkarma çalışmaları büyük bir mitingle protesto edildi. Konuşmalar sırasında AKP Artvin Milletvekili Ertekin Çolak ile bazı konuşmacılar arasında tartışma yaşandı. Milletvekili Çolak, konuşmacıların siyaset yaptığını ve bunun haksızlık olduğunu belirterek, "Biz de 'Madene hayır' demek için mitinge katıldık" dedi.

Yeşil Artvin Derneği öncülüğünde Atapark'ta toplanan, aralarında milletvekilleri, belediye başkanları, bilim adamı ve siyasi parti temsilcilerinin de olduğu yaklaşık bin kişi Otopark kavşağına "Artvin'in doğasına hastayım, maden çıkarsa yastayım" gibi sloganlar atarak yürüdü. Çanakkale'de yapılan, Marmara Çevre Platformu'nun 28'inci toplantısının sonunda yapılan açıklamada, başta Kaz Dağı olmak üzere ülkenin değişik yerlerinde devam eden altın arama çalışmalarının durdurulması talebinde bulunuldu.

Kaz Dağı'nda sondaja tepki
Cumhuriyet Meydanı'ndaki basın açıklamasında Efes Çevre, Doğa ve Kültür Derneği Başkanı Tekin Karadağ boynuna astığı zeytin, üzüm ve mandalina gibi meyvelerle altın arama çalışmalarına karşı tepkisini dile getirdi. Çevreciler, sloganlar atarak dağıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogaya-hastayim-maden-cikarsa-yastayim_57240.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!