Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğru Sıhhi Tesisat Seçimi Su Tüketimini Yüzde 56 Azaltıyor

Tasarruflu sıhhi tesisat ürünlerinin kullanımıyla 4 kişilik bir ailenin toplam 189 bin 800 litre olan yıllık tüketimi, yüzde 56 düşüşle 84 bin 480 litreye geriliyor.

yapi.com.tr
Doğru Sıhhi Tesisat Seçimi Su Tüketimini Yüzde 56 Azaltıyor

Grohe, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü vesilesiyle hem konutlarda hem de hastane, okul, cami gibi kamu binalarında su tasarrufunun önemini vurguluyor. Grohe’nin geçen yıl gerçekleştirdiği Türkiye’de Su Kullanımı Araştırması’na göre, yüzde 62’lik bir kesim tarafından önemsenen su tasarrufunda başlıca yöntem, “el yıkama, diş fırçalama, traş olma sırasında musluğu gereksiz yere açık bırakmamak”. Oysa hem aile bütçesine katkı sağlamak hem de doğal kaynakların daha az tüketmek için lavabo, duş ve mutfak bataryaları ile rezervuarların yüksek teknolojili, su tasarrufu sağlayan ürünler arasından seçilmesi çok daha büyük etki yaratıyor.


Tasarruflu ürünlerle yılda 338 TL’lik tasarruf
Evlerin sıhhi tesisatlarında kullanılan ürünlerin su tasarrufu sağlayan ürünlerden seçilmesi durumunda 4 kişilik bir ailede toplam 189 bin 800 litre olan yıllık su tüketimi 84 bin 480 litreye düşüyor. Bu da aile bütçesinde yıllık yaklaşık 338 TL’lik bir tasarruf anlamına geliyor.“Üstün teknolojili ürünlerle su tasarrufuna katkı sağlamaya devam”
Grohe Doğu Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Serhat Sabaz, “31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’nde, su gibi enerji kaynaklarındaki tasarrufun da önemli bir gündem maddesi olması gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda farkındalığın artırılması, hem günlük alışkanlıklarımızda hem de ürün satın alımlarında tasarrufu odağa almamız açısından önemli. Grohe olarak bu konudaki sosyal sorumluluğumuzun farkındayız. Bu nedenle geçtiğimiz yıl TNS ile Türkiye’de su kullanım alışkanlıklarını ortaya koyan bir araştırma yaptık. Ayrıca yoğun su tüketimi olan camilere yönelik “Suyu Yemeğe Dönüştür” projesini Türkiye’ye taşıdık. Bununla birlikte bir sıhhi tesisat üreticisi olarak ürünlerimizle de tasarrufa katkıda bulunmamız çok önemli. Üstün teknolojili ürünlerimizle bu konuda üzerimize düşeni yapmayı her zaman sürdüreceğiz” diye konuştu.


http://www.yapi.com.tr/haberler/dogru-sihhi-tesisat-secimi-su-tuketimini-yuzde-56-azaltiyor_151702.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!