Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğu, Konuta Doyacak

Hükümet programının yanısıra Acil Eylem Planında yer verilen 100 bin adetlik toplu konut projesi yeni illeri kapsayarak genişliyor. Bugüne k

Türkiye
Doğu, Konuta Doyacak

b>Hükümet programının yanısıra Acil Eylem Planında yer verilen 100 bin adetlik toplu konut projesi yeni illeri kapsayarak genişliyor.

Bugüne kadar binlerce konut hak sahiplerine teslim ederek çok sayıda da ihale açan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), önemli konut açığının bulunduğu çok sayıda ilde daha yeni sosyal konut yapımı için ihale çalışmalarını tamamladı.

Teklif istendi
TOKİ, Adıyaman, Malatya ve Sivas, Ardahan, Sarıkamış, Erzurum, Batman, Van ve Şırnak’ta inşa etmeyi planladığı toplam 9 bin 132 adet konut yapımı ile ilgili olarak danışmanlık hizmetleri için ihale açarak ilgili firmalardan teklif istedi.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığının yapımına bu yıl içinde başlaması planlanan proje kapsamında Adıyaman-Gölbaşı Toplu Konut Alanı 128 adet konut, Malatya-Beydağı 852 adet konut ve Sivas 288 adet konut ile ada içi, altyapı ve çevre düzenleme inşaatı işleri yaptırılacak. TOKİ’nin sözkonusu konut ihalesine danışmanlık hizmetleri yapılacak ihalelerin ardından belirlenecek.

Bu sene başlıyor
TOKİ, bu yıl içinde yapımına başlamayı planladığı toplu konut uygulama paketi içinde Ardahan Göle’de 96 adet, Kars Sarıkamış’ta 304 adet, Bayburt’ta 130 adet, Gümüşhane’de 192 adet, Erzincan’da 140 adet, Rize’de 372 adet, Kars’ta 180 adet, Ardahan’da 192 adet, Erzurum Ilıca’da 240 adet, Ağrı’da 224 adet ve Erzurum Yakutiye’de de 596 adet konut inşa edilecek.

En çok Van’a
Önemli bir konut açığı bulunan iller arasında Muş, Bitlis, Batman, Siirt ve Şırnak da TOKİ’nin konut yapım projesinden yararlanacak iller arasında yer alıyor. Yapım programına göre, TOKİ; Muş’ta 144 adet, Bitlis’te 764 adet, Batman’da 608 adet, Siirt’te 324 adet, Şırnak’ta 220 adet, Van’da 2.732 adet ve Hakkari’de de 344 adet konut inşa edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogu-konuta-doyacak_11773.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!