Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dolmabahçe-Bomonti Arası 5 Dakikaya İnecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından trafikte yaşanan yoğunluğu azaltmak için başlatılan ''7 Tepeye 7 Tünel'' projesi kapsamında yapımına başlanan Dolmabahçe-Bomonti tünelinin kazı çalışması sona erdi. Dolmabahçe tünel kazı alanında düzenlenen törende, tünelin iki ucu kepçenin son darbeleri vurmasıyla birleştirildi.

CNN Türk
1 Dolmabahçe-Bomonti Arası 5 Dakikaya İnecek

stanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından trafikte yaşanan yoğunluğu azaltmak için başlatılan ''7 Tepeye 7 Tünel'' projesi kapsamında yapımına başlanan Dolmabahçe-Bomonti tünelinin kazı çalışması sona erdi. Dolmabahçe tünel kazı alanında düzenlenen törende, tünelin iki ucu kepçenin son darbeleri vurmasıyla birleştirildi. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yaklaşık 45 dakikada katedilebilen Dolmabahçe-Bomonti arası, tünelin hizmete girmesiyle 5 dakikaya inecek. Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş, 60 mühendis ve bin personelin çalıştığı tünel inşaatının yaklaşık 230 milyon YTL'ye mal olduğunu dile getirdi. Yapılan tüneller sayesinde yerin üstünde yaşanan trafik yoğunluğunun yer altına kaydırılacağını aktaran Topbaş, yapılan çalışmaların İstanbul'un geleceği için büyük önem taşıdığını aktardı. Sarıyer - Çayırbaşı arasındaki tünel inşaatının henüz devam ettiğini, Fulya-Akatlar arasında bir tünel inşaatına da kısa süre içinde başlayacaklarını belirten Topbaş, yapacakları yeni tünellerle, toplam tünel uzunluğunun 150 kilometreyi geçeceğini söyledi. Konuşmaların ardından kazı alanında bulunan kepçe, inşaatın iki ucunu birbirinden ayıran betonu kırarak, tünelin iki ucunu birleştirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dolmabahce-bomonti-arasi-5-dakikaya-inecek_61275.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Düşünce güzel, ancak insana sorarlar: Bütün dünya ulaşımı raylı sisteme geçirir ve çağlar atlarken biz hala uvertür elemanlarla neyi ispatlamaya çalışıyoruz.Bize Bedrettin Dalan gibi bir Mühendis belediye Başkanı gerek. Ondan sonra gelenleri ben yalnızca romantik komedi piyesleri oynadılar. Neden ısrarla bütün Türkiye'yi İstanbul'a tıkmak savaşı veriliyor. Çevre, su, toprak, hava kirliliği niye çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak bu kadar zor mu? Herkes, her işin uzmanı olabilir mi? 1980 li yıllardan bu yana İSKİ ne iş yaptı? sorgulayacak insan var mı bu ülkede, ülkemize yazık, kaynaklarımıza yazık. Ormanlarımıza ve su havzalarına yazık! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!