Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Dört Aydır Düzelme Başladı'

İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Aslan, küresel ekonomik krizin Türkiye'de açık pozisyonda bulunan sanayicileri etkilediğini söyledi. Türkiye'nin, mali yapısı ve bankacılık sisteminin sağlıklı olması sebebiyle krizden çok fazla etkilenmediğini ifade eden Aslan, "Kriz bizi çok fazla tahrip edemedi. Ancak, yatırımda olan sanayicilerimizi

Zaman Gazetesi
'Dört Aydır Düzelme Başladı'

İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Aslan, küresel ekonomik krizin Türkiye'de açık pozisyonda bulunan sanayicileri etkilediğini söyledi. Türkiye'nin, mali yapısı ve bankacılık sisteminin sağlıklı olması sebebiyle krizden çok fazla etkilenmediğini ifade eden Aslan, "Kriz bizi çok fazla tahrip edemedi. Ancak, yatırımda olan sanayicilerimizi etkiledi, belki küçülme getirdi, biraz işsizliği artırdı. Fakat sevinerek görüyoruz ki son 4 aydır kriz etkisini hızla azaltıyor." dedi.

Aslan, sanayi üretimi ve enerji tüketiminin arttığını, işçi çıkarmaların büyük oranda durduğunu ve tekrar işçi alımları olduğunu kaydetti. Kendilerinin de işçi almaya başladıklarını vurgulayan Aslan, "Bunlar ekonominin hızla iyileştiğini gösteriyor. 2009'un sonunda krizin etkisi en düşük seviyeye iner, 2010'un ilk yarısında da tamamen bitmiş olur. 2010'un sonuna doğru da zıplamalar başlar. Çok güzel sonuçlar oluşur." şeklinde konuştu.

Aslan, olaylara olumlu bakmak gerektiğini belirterek, 'yıkılırsa, bozulursa' gibi söylemlerin ve bakışların kimseye fayda sağlamayacağını kaydetti. Aslan'a göre, krizi aşmak için satın alma gücünü artırmak gerekiyor. Bunun için enflasyon artışı maaşlara zam olarak yansıtılmalı. Kuruluşların maaşlara zam yapmasını isteyen Aslan, şöyle konuştu:

"Bizim de yapmamız lazımdı, ama yapamadık. Bundan sonra inşallah yapacağız. Satın almayı teşvik etmemiz lazım. TOBB'un bu yöndeki gayretlerini takdirle karşılıyorum. Para cepte duruyor, kriz yaşanıyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/dort-aydir-duzelme-basladi_71137.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!