Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dört Saat İçinde İki Traktör Römorku Çöp Topladılar

Bodrum Bitez’de vatandaşların ve turistlerin şikayeti üzerine AKUT ekipleri harekete geçti. Turistik beldede çevre temizliği yapıldı. Limandan Adaboğazı’na kadar uzanan patika yol boyunca çöpler toplandı. Dört saat içinde iki traktör römorku dolusu çöp çıkması düşündürdü.

Milliyet Gazetesi
Dört Saat İçinde İki Traktör Römorku Çöp Topladılar

Bodrum Bitez’de vatandaşların ve turistlerin şikayeti üzerine AKUT ekipleri harekete geçti. Turistik beldede çevre temizliği yapıldı. Limandan Adaboğazı’na kadar uzanan patika yol boyunca çöpler toplandı. Dört saat içinde iki traktör römorku dolusu çöp çıkması düşündürdü. AKUT Bodrum Şubesi Ekip Lideri Alp Emre Kököz, bu duruma tepki gösterdi. Kököz, "Evlerimizde temizlik yaparken çıkan pisliği ve çöpleri halımızın altına atmadığımız gibi insan kaynaklı atıkların da doğaya bırakılmaması gerekiyor. Bu güzelim cennet koyları çöplüğe dönüştürmeyelim" dedi.

Körfezin atık sorununa 6 ayda çözüm bulunacak

Körfez Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı, Burhaniye’de yapıldı. Bağlı 15 belediyenin başkanlarıyla meclis üyeleri katıldı. Birliğin başkanı Fikret Akova, müjde verdi, altı ay içinde katı atık projesinin hayata geçirileceğini söyledi. Akova, "Depolama alanı için Gömeç’e bağlı Hacıoğlu köyü yakınlarında yer belirledik. Ancak köyün ihtiyar heyeti karşı çıkıp, mahkemeye başvurdu. Bu nedenle daha önceden belirlenen diğer üç seçenek üzerinde duracağız. AB’den 33 milyon Euro’luk hibe alabilmemiz için 5 Nisan’a kadar hazırlanacak projeyi kabul ettirmemiz gerekiyor. Bunun için altı aylık süremiz var" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dort-saat-icinde-iki-traktor-romorku-cop-topladilar_73999.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!