Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dow’un Solar Shingle’ı “2009’un En İyi 50 Buluşu” İçinde

Dow, güneş enerjisinden elektrik üreten ve su yalıtımı sağlayan solar çatı shingle’ı ile uluslararası iki ödülün sahibi oldu. “2009’un en iyi 50 buluşu” içine giren ürün, “Gelişen Teknolojide Ekolojik Mükemmeliyet” dalında Globe 2010 ödülünü de aldı. Dünyada bir ilk olacak bu inovatif ürün, yeşil ekonomiye de büyük katkı sağlayacak.

yapi.com.tr
Dow’un Solar Shingle’ı “2009’un En İyi 50 Buluşu” İçinde

ow, güneş enerjisinden elektrik üreten ve su yalıtımı sağlayan solar çatı shingle’ı ile uluslararası iki ödülün sahibi oldu. “2009’un en iyi 50 buluşu” içine giren ürün, “Gelişen Teknolojide Ekolojik Mükemmeliyet” dalında Globe 2010 ödülünü de aldı. Dünyada bir ilk olacak bu inovatif ürün, yeşil ekonomiye de büyük katkı sağlayacak.

Dow’ın, solar panel olarak geliştirdiği çatı shingle’ları, mevcut bitümlü shingle’ların yerine kullanılabiliyor. Ürün, piyasadaki mevcut solar panellere oranla yüzde 10 ile yüzde 15 daha ucuza ve daha hızlı uygulanabiliyor. Hem su yalıtımı sağlayan hem de elektrik üreten sistemin bir arada olduğu bu ürün sayesinde, elektrik üretimi için ayrı bir panele gerek kalmıyor. Ayrıca bina sakinleri üretilen elektriğin fazlasını şebekeye satabiliyor.

Sahip olduğu ilkler sayesinde DOW POWERHOUSE Solar Shingle, Time Magazin’in seçtiği “2009’un en iyi 50 buluşu” içinde yer aldı. Bir diğer ödül ise Kuzey Amerika’nın en geniş kapsamlı ve uzun soluklu etkinliklerinden biri olan ve çevreci işletmelere yönelik konferans ve ticaret fuarları düzenleyen Globe’dan geldi. Bu çevreci ve inovatif ürün, “Gelişen Teknolojide Ekolojik Mükemmeliyet” dalında Globe 2010 ödülünü almaya hak kazandı.

Durmuş TopçuDow Bina Çözümleri Bölüm Başkanı Durmuş Topçu, Solar Shingle’ın deneme üretimlerinin 2010’da yapılacağını, 2011’de ise seri üretime geçileceğini açıkladı. Topçu, üretimi ABD’de yapılacak ürünün Amerika pazarı başta olmak üzere, Avrupa, Pasifik ve diğer bölgelerde de satışa sunulacağını belirtti. Bu inovatif ürün, dizaynı sayesinde geleneksel çatı shingle’ı ile güneş enerjisi üreten shingle çatılara aynı anda kolayca uygulanabiliyor. Mevcut sistemlerden farklı ve özel bir uygulama bilgisi gerektirmemesi ürünün kurulum fiyatını da azaltıyor.

ETİKETLER: yeşil firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/dowun-solar-shinglei-2009un-en-iyi-50-bulusu-icinde_79275.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!