Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dubai Emlak Yatırımında Türklerin Yeni Gözdesi

Dünyanın her ülkesinden yatırımcının gayrimenkul aldığı Dubai'de 8 Türk, Ortadoğu'nun en büyük inşaat şirketlerinden Damac Properties'in projelerinden gayrimenkul satın aldı.

Referans Gazetesi
Dubai Emlak Yatırımında Türklerin Yeni Gözdesi

Dünyanın her ülkesinden yatırımcının gayrimenkul aldığı Dubai'de 8 Türk, Ortadoğu'nun en büyük inşaat şirketlerinden Damac Properties'in projelerinden gayrimenkul satın aldı. Gayrimenkul satın alanlara oturma ve çalışma izninin verildiği, gelir ve emlak vergisinin ödenmediği Dubai, bu alanda Türk yatırımcılarının da gözdesi oldu. Ortadoğu'nun en prestijli gayrimenkul projelerini yürüten Damac Properties'in Türkiye'deki temsilcisi MorePlus Group'un Genel Müdürü Burak Uçkun, dünyanın birçok ülkesinden emlak ve gayrimenkul yatırımcılarının tercih ettiği Dubai'yi bu alanda Türklerin yeni keşfetmeye başladığını belirterek "Son olarak nisan ayında 8 Türk, Damac'ın Dubai'deki projelerinden gayrimenkul satın aldı" dedi.

Hemen hemen dünyanın her ülkesinden yatırımcının gayrimenkul aldığı Dubai'de fiyatlar ve kiralar hızla artıyor. Sadece Dubai'de 30 milyar dolar değerinde gayrimenkul projesi bulunan Damac'ın projelerine yatırım yapanlar kısa sürede yüzde 200'le varan oranlarda kazanç sağladı.

Trend en az 5 yıl devam eder

Dubai'de 11 ay önce 630 bin dolara satın alınan bir yerin bugün değerinin 1.5 milyon dolara ulaştığını, kira getirilerinin de çok yüksek olduğunu anlatan Burak Uçkun, "Sektördeki gelişme yaklaşık 8 yıl öne başladı. Gayrimenkul sektörü henüz başlangıç noktasında olduğundan, en az 5 yıl daha bu trendin devam etmesi bekleniyor. Bu süre sonunda hızlı fiyat artışları duracaktır. Ancak kira getirileri yüksek olmaya devam edecektir. Bu nedenle Dubai gayrimenkul yatırımı için en cazip yer konumunda bulunuyor" diye konuştu.

Dünyanın birçok ülkesinden emlak ve gayrimenkul yatırımcılarının Dubai'ye yöneldiğini, Türkiye'nin ise Dubai'yi yeni keşfetmeye başladığını anlatan Uçkun, kira getirisi, hızlı fiyat artışı ile emlak, kurumlar ve gelir vergilerinin bulunmayışının Dubai'yi gayrimenkul yatırımlarında avantajlı hale getirdiğini vurguladı. Uçkun, sadece nisan ayında 8 Türk yatırımcının Damac'ın Dubai'deki projelerinden yer aldığını söyledi.

Yüzde 50-200 kazanç getiriyor

Damac Properties'in Ortadoğu'nun en büyük inşaat firması olduğunu dile getiren Uçkun, şirketin sadece Dubai'de 30 milyar dolar değerinde 20'nin üzerinde kule ve rezidans projesi, ayrıca Lübnan, Katar, Mısır'da da üst düzey projeleri bulunduğunu anlattı. Uçkun, Damac Properties'in 2009-2010 yılında Türkiye'de de projeler yapmayı planladığını kaydetti.

Dubai'de Park Towers, Emirates Gardens 1, Lakeside, Executive Bay ve Ray Central gibi projeleri gerçekleştiren Damac Properties'in projelerinin değer artış oranının yüzde 115 ile yüzde 196 arasında değiştiğini kaydeden Uçkun, yıllık bazda değerlendirildiğinde en düşük değer artış oranının yüzde 55 ile Park Towers projesi, en yüksek değer artış oranının ise yüzde 198 ile Park Central projesinde olduğunu belirtti.


http://www.yapi.com.tr/haberler/dubai-emlak-yatiriminda-turklerin-yeni-gozdesi_61628.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!