Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dubai Markasının Mimarı İstanbul için Finansı Önerdi

Dünyanın en büyük finans merkezi deyince akla ilk gelen yerlerden biri Katar. Turizm ve finansı bir arada barındıran yer ise Dubai. Bu iki şehrin dünyada tanıtımını üstlenen Hill Knowlton şirketi Orta Doğu, Türkiye ve Afrika CEO'su David J. Robinson, İstanbul için finans ve kültür merkezi önerisi yaptı.

Sabah Gazetesi
Dubai Markasının Mimarı İstanbul için Finansı Önerdi

Dünyanın en büyük finans merkezi deyince akla ilk gelen yerlerden biri Katar. Turizm ve finansı bir arada barındıran yer ise Dubai. Bu iki şehrin dünyada tanıtımını üstlenen Hill Knowlton şirketi Orta Doğu, Türkiye ve Afrika CEO'su David J. Robinson, İstanbul için finans ve kültür merkezi önerisi yaptı. Robinson'ın İstanbul reçetesinde yakın zamanda sanayi kesiminin tamamen şehir dışına çıkarılması var. Robinson'un İstanbul'un dünya şehri olduğunun da altını çiziyor.

Her yönde gelişme

"Finans ve hizmet sektörü ön plana çıkmalı" diyen Robinson, İstanbul'un aynı zamanda ticaret, sanat ve mimari anlamda da çok önemli özelliklere sahip olduğunu söyledi. Türkiye'nin güçlü yönlerini bir arada kullanması gerektiğini belirten Robinson'a göre, bu özelliklerin tamamını aynı potada toplayan bir Türkiye'nin bir dünya merkezi olması oldukça kolay.

'Balık tutmayı öğretmelisiniz'

Kriz dönemlerinde halkla ilişkilere ara verilmesine katılmadığını söyleyen David Robinson, son yapılacak olan şeyin tanıtım ve halkla ilişkiler bütçelerini kısmak olduğunu söyledi. Robinson'a göre müşterilere hangi alanda nasıl bir faaliyet içinde olmalarının gerektiğini öğretmek en doğru yol. Krizlerde yönetimibalık tutmaya benzeten Robinson, küçük balığı tutmak için bir oltaya büyük balığı tutmak için ise bir ağa ihtiyaç olduğunu belirterek aslında müşteriye ve onun isteklerine göre bir plan üzerinde tanıtım yapılmasının en doğru yol olduğunun da altını çiziyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dubai-markasinin-mimari-istanbul-icin-finansi-onerdi_67112.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!