Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünden Bugüne “İskeleler Şehri İstanbul…”

İDO Yayınları, İstanbul’un tüm iskelelerini geçmişten bugüne görsel bir şölenle “İskeleler Şehri İstanbul” adlı kitapta topladı. Gazeteci Eser Tutel tarafından 2007 yılında kaleme alınan eser, İDO Yayınları tarafından kitaplaştırılarak İstanbulluların kütüphanelerine değerli bir eser olarak sunuluyor.

ibb.gov.tr
Dünden Bugüne “İskeleler Şehri İstanbul…”

İDO Yayınları, İstanbul’un tüm iskelelerini geçmişten bugüne görsel bir şölenle “İskeleler Şehri İstanbul” adlı kitapta topladı. Gazeteci Eser Tutel tarafından 2007 yılında kaleme alınan eser, İDO Yayınları tarafından kitaplaştırılarak İstanbulluların kütüphanelerine değerli bir eser olarak sunuluyor. İstanbul’u ve İstanbullunun yaşamını görsel bir zenginlik ile sunan “İskeleler Şehri İstanbul”, tarihsel bilgilerin ışığında kentin en güzel noktalarındaki iskelelerin dünden bugüne geçirdiği değişimi de gözler önüne seriyor.

İskelelerin İstanbul yaşamındaki büyük önemini anlatarak başlayan kitap; Adalar, Boğaziçi’nin Rumeli ve Anadolu Kıyıları, Marmara Kıyıları, Galata Köprüsü ve Haliç Hattı İskeleleri’ni kapsayan 7 ayrı bölümden oluşuyor. Okuyucuya, nostaljik fotoğraflar ve iskelelerin tarihçesi ile geçmişe unutulmaz bir yolculuk yaptıran kitap ayrıca, İstanbul’un en önemli zenginliklerinden olan iskelelerimizin günümüzde kavuştuğu modern ve göz alıcı yapıları okuyucularıyla buluşturuyor.

“İskeleler Şehri İstanbul”un en dikkat çekici bölümlerini ise, günümüze yalnızca isimleri ve fotoğrafları ile gelmeyi başarmış tarihi iskelelerin tanıtımları oluşturuyor. ‘İskeleler Şehri İstanbul’, İstanbul’un en nadide yerlerinde bulunan iskelelerin dününü ve bugününü geniş bir görsel içerikle aktarıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunden-bugune-iskeleler-sehri-istanbul_68808.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!