Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dünya Bankası'nın 220 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması Onaylandı

Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, Türkiye'ye, Güneydoğu Avrupa Enerji Topluluğu Programı (ECSEE) kapsamında sağlanacak 220 milyon dolar (169,2 milyon avro) tutarındaki kredi anlaşmasını onayladı.

yapi.com.tr / AA
Dünya Bankası'nın 220 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması Onaylandı

Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, Türkiye'ye, Güneydoğu Avrupa Enerji Topluluğu Programı (ECSEE) kapsamında sağlanacak 220 milyon dolar (169,2 milyon avro) tutarındaki kredi anlaşmasını onayladı. Dünya Bankası'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, kredi ile finanse edilecek proje, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından uygulanacak.

Açıklamada, Türkiye'de enerji iletim sisteminin kapasitesini ve dayanıklılığını artırmayı ve sisteme yenilenebilir enerji entegrasyonunu sağlamayı hedefleyen proje çerçevesinde, Türkiye'de yapılması gereken yatırımların finansmanı için Dünya Bankası tarafından ''Güneydoğu Avrupa Enerji Topluluğu Programı-Uyarlanabilir Program Kredisi 6'' (ECSEE-APL6) kapsamında TEİAŞ Genel Müdürlüğüne, 220 milyon dolar (169,2 milyon avro) tutarında kredi sağlandığı ifade edildi.

Projeyle, TEİAŞ ve Türkiye'nin enerji iletim sistemlerinin ülke çapında tüketicilere düşük maliyetli, temiz ve kaliteli bir şekilde tedarikinin sağlanması amaçlanıyor.

ETİKETLER: enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/dunya-bankasinin-220-milyon-dolarlik-kredi-anlasmasi-onaylandi_82356.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!