Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünya Basınından Deniz Palas'a Övgü

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) yeni binası Deniz Palas, kapılarını açtığı 15 Ocak 2010 tarihinden bu yana ulusal yayın organlarından olduğu kadar uluslararası medya kuruluşlarından da büyük ilgi görüyor. Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından pek çok gazetecinin ziyaret ettiği İKSV’nin yeni binası, geçtiğimiz hafta sonu dünyanın en

Cumhuriyet Portal
Dünya Basınından Deniz Palas'a Övgü

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) yeni binası Deniz Palas, kapılarını açtığı 15 Ocak 2010 tarihinden bu yana ulusal yayın organlarından olduğu kadar uluslararası medya kuruluşlarından da büyük ilgi görüyor. Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından pek çok gazetecinin ziyaret ettiği İKSV’nin yeni binası, geçtiğimiz hafta sonu dünyanın en saygın gazetelerinden The New York Times ve International Herald Tribune’da geniş yer aldı.

Amerika’nın en yüksek tirajlı gazetelerinden The New York Times’ın ve International Herald Tribune gazetesinin Avrupa baskısının, 21 Şubat 2010 tarihli sayılarında Yigal Schleifer, “İstanbul’da Kültürel Diriliş” başlıklı yazısında binayı “kentteki kültürel dirilişi temsil ediyor” cümlesiyle tanımlıyor. Schleifer, Deniz Palas’ı şöyle anlatıyor: 

“Binada yalnızca ofis alanları değil, aynı zamanda kültürel spektrumun farklı tonlarını temsil eden mekânlar da bulunuyor. Giriş katında bir kafe ve hem tanınmış hem de kariyerinin başındaki Türk tasarımcıların yapıtlarının yer aldığı bir tasarım mağazası var. Bir kat yukarıdaki Salon, şimdiden çok katmanlı ve dünyanın dört bir yanından örnekler sunan bir programa sahip olan, samimi bir performans merkezi. En üst katta ise X adında, Haliç’e ve etrafındaki tarihi yarımadaya hakim manzarası ve Türk mutfağının modern yorumlarını içeren mönüsüyle stil sahibi bir restoran var. ”

İKSV Mütevelliler Heyeti Başkanı Talat Halman’ın konuşmasından alıntılar yapan ve Salon’un açılış gecesindeki coşkulu seyircilerin tepkilerinden söz eden Schleifer; İstanbul izleyicisinin daha fazlasını beklediğine değiniyor.

Salon, yaratıcı ve yenilikçi çizgisiyle performans, müzik, edebiyat ve çok çeşitli etkinliklere yer vererek yabancı misafirlerin büyük ilgilisini çekerken; Borsa tarafından işletilen X Restaurant yurtdışından da pek çok rezervasyon talebi alıyor.

İKSV'nin Deniz Palas'a taşınması, bir sanat kurumunun yeni bir binaya yerleşmesinin yanında, İstanbul’un özgün kimliğinin korunmasına ve kentin kültür-sanat yaşamına yapacağı katkılar açısından da büyük önem taşıyor. İKSV, yeni binasında İstanbul’un kültür ve sanat yaşamına yepyeni renkler katmayı amaçlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunya-basinindan-deniz-palasa-ovgu_76914.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!