Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünyanın Bütün Şehirleri İstanbul Silüetinden İlham Alacak

Rainer Stratmann’ın fotoğrafladığı İstanbul’un tarihi yarımada silueti, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından Türkiye’nin dünya çapındaki iki yüze yakın Büyükelçilik ve Başkonsolosluğa gönderildi. Stratmann’ın 30 farklı kareyi birleştirmesiyle oluşturduğu panoramik fotoğraf, 'İstanbul: The Most Inspiring City in The World –

yapi.com.tr
Dünyanın Bütün Şehirleri İstanbul Silüetinden İlham Alacak

Fotoğraf sanatçısı Rainer Stratmann’ın fotoğrafladığı İstanbul’un tarihi yarımada silueti, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından Türkiye’nin dünya çapındaki iki yüze yakın Büyükelçilik ve Başkonsolosluğa gönderildi. Stratmann’ın 30 farklı kareyi birleştirerek oluşturduğu panoramik fotoğraf, 'İstanbul: The Most Inspiring City in The World – Dünyanın En İlham Verici Kenti' sloganıyla birlikte İstanbul’un yurtdışı tanıtım kampanyasında kullanılmıştı.

Büyükelçilikler ve Konsolosluklar düzeyinde tüm dünya ile paylaşılan İstanbul fotoğrafının,  temsilcilik binalarının duvarlarını süsleyebileceği gibi,  temsilcilikler tarafından yurtdışında Türkiye ile ilgili olarak etkinlik yapacak kişi ve kuruluşlara da verilebileceği düşünülüyor.

Dünyada 30 karelik bir ilk

İstanbul’un 'Tarihi Yarımada' siluetini gözler önüne seren fotoğraf, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından 16 Ocak 2010’da gerçekleştirilen açılış etkinliğinin davetiyesi olarak kullanılmasının yanısıra İstanbul’da ve bazı Avrupa metropollerinde de tanıtım amaçlı olarak açık hava mecralarında yer aldı. Rainer Stratmann’ın bugüne kadar yaptığı en büyük boyutta  ve bir ilk olarak nitelendirilen fotoğrafa, iki kilometrelik mesafeden zoom yapılarak bakıldığında en küçük ayrıntı bile çok net bir şekilde gözükebiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-butun-sehirleri-istanbul-siluetinden-ilham-alacak_78708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!