Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dünyanın En Büyük Doğa Koruma Konferansı İspanya’da Başladı

Doğa Derneği adına Güven Eken’in katıldığı ve Dünyanın en büyük doğa koruma konferansı olma özelliğini taşıyan 'Dünya Doğayı Koruma Birliği (IUCN) Dünya Konferansı', 5 Ekim’de İspanya’nın Barselona şehrinde başladı. Bir hafta sürecek konferansa 171 ülkeden 8000 kişi katılıyor.

yapi.com.trDoğa Derneği adına Güven Eken’in katıldığı ve Dünyanın en büyük doğa koruma konferansı olma özelliğini taşıyan 'Dünya Doğayı Koruma Birliği (IUCN) Dünya Konferansı', 5 Ekim’de İspanya’nın Barselona şehrinde başladı. Bir hafta sürecek konferansa 171 ülkeden 8000 kişi katılıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki doğa koruma uzmanlarını ve liderlerini bir araya getiren konferansın küresel doğa hareketini daha da güçlendirmesi bekleniyor.

İlk olarak Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken’nin fikrini ortaya attığı ve Türkiye’de uygulandıktan sonra tüm dünyaya yayılan “Önemli Doğa Alanları” kavramı da konferansta konuşulacak konular arasında yer alıyor. Dünya Doğayı Koruma Birliği (IUCN)’in yayınladığı Önemli Doğa Alanları kullanım rehberinin lansmanı da konferans sırasında yapılacak. Lansman sırasında bir sunum yapacak olan Güven Eken, “Önemli Doğa Alanları”nın dünyadaki yaşamın korunması konusundaki öneminin altını çizecek ve Türkiye’deki deneyimlerini paylaşacak.

Konferans hakkında açıklama yapan Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken, “IUCN’in 2008 konferansı, insan için yeni bir yaşam düzeninin şart olduğunun bu denli yüksek sesle konuşulduğu ilk yer. Ekonomik karlılığın tek amaç olduğu bir dünya, şüphesiz ki insan ve diğer tüm canlılar için daha da yaşanmaz hale gelecek. Barcelona, insanlığın değişimi için atılan yeni tohumlara sahne oluyor. Türkiye’den çıkan Önemli Doğa Alanları fikri, bu tohumlardan sadece biri” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-en-buyuk-doga-koruma-konferansi-ispanyada-basladi_64020.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!