Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünyanın En Büyük Rüzgar Enerjisi Çalışmaya Başlıyor

Dünyanın en büyük rüzgar enerjisi tesisi 2 Şubat’tan itibaren Almanya’nın Brunsbüttel şehrinde çalışmaya başladı. Hamburglu Repower Systems

Ticaretb>Dünyanın en büyük rüzgar enerjisi tesisi 2 Şubat’tan itibaren Almanya’nın Brunsbüttel şehrinde çalışmaya başladı.

Hamburglu Repower Systems şirketinin “off-shore” işletimi için geliştirdiği 5 megavat gücündeki sistemin yılda 17 jigavat saatlik rüzgar enerjisi üreteceği ve bunun 4 bin 500 evin yıllık elektrik tüketimine karşılık geldiği bildirildi. Halen Almanya’da, 5 megavat gücünde rüzgar enerjisi üreten 3 adet tesis bulunuyor.

Açılış töreninde konuşan Alman Federal Çevre Bakanı; bu tesis ile Almanya’nın rüzgar enerjisi endüstrisinde teknolojik açıdan dünya çapında öncü bir role sahip bulunduğunu ve 10 bin tonluk karbon dioksit tasarrufu sağlanabileceği söyledi. 183 metre yüksekliğindeki tesisin yapımında, yaklaşık bin 300 metreküp beton ile 180 ton çeliğin kullanıldığı, 18 ton ağırlığındaki 3 adet rotor kanatlarından her birinin 61.5 metre uzunluğa sahip olduğu ve bu gibi tesislerin denizde kullanılmasının planlandığına dikkat çekiliyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-en-buyuk-ruzgar-enerjisi-calismaya-basliyor_23074.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!